Informace

Země FR
Žánr Reggae, Ska
Rok vzniku 1990
Profil kapely
Mighty Sounds 2013

Loňský reunion francouzské party Skaferlatine byl pro náš team velmi milým překvapením. Tahle parta totiž patří k jedněm z prvních ska kapel, které do naší kotliny před mnoha lety přitáhla parta DJů Buqi, Path a Kořínek pod hlavičkou Rude Boy Rhythm. V nás se probudily vzpomínky a těšili jsme se na staré dobré hity, které kdysi opakovaně roztancovaly plnou Ladronku a Sedmičku na Strahově. Kapelu jsme potvrdili na loňský ročník Mighty Sounds, ale kytarista si bohužel zlomil ruku, takže se vystoupení muselo nakonec zrušit. Není tedy divu, že jsme Skaferlatine pozvali tento rok znovu – a povedlo se.

Skaferlatine pochazí z francouzského města Metz, kde se dali dohromady v roce 1990. Odstartovali deskou „En Piste“ v roce 1993, následovala zvukově i technicky vymáklejší „En Chatier“ z roku 1995. Pokud nepočítáme bestofku na vinylu z roku 2000, tak zatím poslední deskou je „Basta Basta“ z roku 1997. Toto album je temnější než předchozí a jsou na něm velmi patrné vlivy reggae.

Skaferlatine nakopli francouzskou scénu, které v devadesátých letech kralovali. Díky jejich existenci se ve Francii zrodil nespočet kapel, které dodnes Skaferlatine uvádějí jako hlavní zdroj inspirace. Svým způsobem lze říci, že ovlivnili taktéž scénu naši, od kapel až po celý festival Mighty Sounds, který možná vzniknul právě i díky této partě. Těšíme se!

Video