Informace

Země NL
Žánr Reggae, Ska, Soul
Rok vzniku 1998
Profil kapely
Mighty Sounds 2014

Pravověřné ska fanoušky především starších ročníků určitě potěší skvělá holandská parta Rude Rich & The High Notes, která je schopná odehrát jak vlastní velmi zdařilý repertoár, tak i parádně backovat jamajské interprety. Je zároveň velice pravděpodobné, že na Mighty Sounds 2014 kapelu uvidíme v obou možných variantách. Pokud jde o ně samotné, dali se dohromady v roce 1998 pod vlivem první tradiční ska vlny, rocksteady, reggae, ale třeba i soulu a jazzu. Po roce 2000 patřili k téměř jediným, kteří (snad kromě The Skatalites) objížděli Evropu se ska první vlny, jelikož v té době scénu naprosto ovládala vlna třetí.

První album s názvem The Right Track vyšlo už v roce 1999 a už v tom roce si Rude Rich právě díky tomuto debutu zahráli na legendárním reggae festivalu Summer Jam. Druhá placka Change The Mood vyšla v roce 2001 a jako host se na něm objevil slavný trombónový mág Rico Rodriguez. V tomto roce také kapela poprvé začala backovat slavné jamajské inteprety – jmenujme například Derricka Morgana, Altona ElliseDennise Alcaponeho, Winstona Francise nebo mladší trinidadskou hvězdu Marlona Ashera.

Pokud máte rádi tradiční rytmy první vlny ska a pro Rude Rich & The High Notes typické koření v podobě reggae, calypsa, rocksteady nebo jazzu, určitě byste si tuhle sebranku měli zapsat do svých cancáků. Kromě toho se můžete sázet, jaké jamasjké hvězdě by mohli dělat doprovodnou kapelu, protože i tato varianta je v tuto chvíli velmi reálná.

Video