Informace

Země UK
Žánr Hardcore, HC punk
Rok vzniku 2009
Profil kapely
Mighty Sounds 2014, 2016

Anglie vždycky chrlila hromadu skvělých kapel a pro punk rock, hardcore a v případě Polar i metalcore to platí dvojnásob. Zvláště v poslední době v tomhle ranku mají ostrovy opravdu co nabídnout. Ale jak kluci sami o sobě píší, zapomeňte na to, co jste kdy o nich slyšeli. Nová deska „Shadowed by Vultures“ je totiž skutečným mistrovským dílem a s ní i přichází Polar verze 2.0.

Dohromady se dali v roce 2009 a do kronik hardcore music se navěky zapsali debutovým EP This Polar Noise z roku 2011. O rok později následovalo album Iron Lungs a posléze singl z května 2013 s názvem Inspire Create Destroy. Zatím poslední album Shadowed by Vultures je opravdu nejvyzrálejším v jejich diskografii a nabízí skutečně mnoho nového. Když si poslechnetee Iron Lungs a posléze Shadowed by Vultures, budete mít pocit, že posloucháte dvě rozdílné kapely.

Polar jedou, valí a jejich riffy vás svoji přesností srazí na kolena. Jejich hudba je tvrdá, přesto vybalancovaná melodičností a patrnými vlivy alternativní hudby a dalších příchutí hardcore punku.

Video