Informace

Země UK
Žánr Punkrock
Rok vzniku 1976
Stránky kapely http://www.testtubebabies.co.uk/
Profil kapely
Mighty Sounds 2013

Hrdý zástupce starého dobrého punku tak, jak ho známe. Peter and The Test Tube Babies (P.T.T.B.) vznikli v roce 1978, když začali zkoušet v garáži Peterova otce. Nikdy se s tím moc nepárali a v duchu sebevědomého punku si dělali srandu ze všeho a ze všech. P.T.T.B. jsou známí právě díky svému ostrovtipu, kterým přetékají texty snad všech jejich songů a kolikrát i jejich názvy. Jen posuďte – písničky jako The Queen Gives Good Blow Job (snad ani radši nebudeme překládat) mluví za vše. Dnes nám to tak sice nemusí připadat, ale v osmdesátých letech to vzbudilo nemalý poprask.

P.T.T.B. mají na kontě třináct desek a nepočítaně EP, singlů či kompilaček. Za nejzásadnější počin je považována deska Soberphobia z roku 1986, na které mimo jiné naleznete i pro kapelu z tohohle ranku neobvyklou kombinaci saxofonu a kláves. Další desky The $hit Factory (1990) a Cringe (1991) jen potvrdily prokázané kvality a právo na nezastupitelné místo na punkové scéně.

Peter and The Test Tube Babies se prokoncertovali celým světem  a i po tolika letech zůstávají plní energie, kterou jim při divokém punkovém bujaření na pódiu může závidět i kdejaký mlaďoch. V létě se o tom budeme moci všichni v Táboře přesvědčit.

Video