Informace

Země USA
Žánr Hardcore
Rok vzniku 1988
Stránky kapely http://madballhc.com/
Profil kapely
Mighty Sounds 2011, 2014

Minimálně jedna hardcore oldschoolovka je na Mighty Sounds vyloženě povinností a zřejmě by jich bylo i o něco více, kdyby zrovna tento rok všechny nevyrážely na turné v srpnu. Madball u nás vystoupili před třemi lety, což už je dostatečně dlouhá doba pro opakovačku, zvláště v případě kapely, která si zaslouženě vysloužila hlasité ovace a která patří k zásadnímu jádru staré newyorské školy.

Dohromady se dali na konci osmdesátých let, původně jako vedlejší projekt Agnostic Front. Zpočátku obě kapely vystupovaly spolu, neboť sdílely členy, ale později se sestava proházela a Madball se jednou provždy osamostatnili a vydali se po vlastních kolejích.

V čele kapely stojí charismatický frontman Freddy Cricien, který je mladším bratrem Rogera Mireta ze zmiňovaných Agnostic Front. Na začátku byly dvě EP, „Ball Of Destruction“ a „Droppin‘ Many Suckers“. V roce 1994 přichází smlouva s Roadrunner Records a debutové album „Set It Off“. Další alba vydává kapela každé dva roky, v roce 1996 „Demonstrating My Style“, 1998 „Look My Way“ a v roce 2000 „Hold It Down“. Následovala další tři alba, přičemž zatím poslední deska z roku 2010 nese název „Empire“.

Video