Informace

Země UK
Žánr Hardcore, HC punk
Rok vzniku 2005
Stránky kapely http://www.gallows.co.uk/
Profil kapely
Mighty Sounds 2012

Hard core punková parta Gallows se dala dohromady v roce 2005. Už první album Orchestra Of Wolves sklidilo nemalé úspěchy a v USA bylo distribuováno prestižním vydavatelstvím Epitaph. Následně pak vyšlo na Warner Bors. Zakladat Epitaph records a kytarista Bad Religion album označil za vůbec nejlepší od dob, kdy Refused vydali The Shape of Punk to come.

Druhá deska Grey Britain vyšla v roce 2009. Natočil ji Garth Richardson, který se podepsal například na deskách Motely Crue, Red Hot Chilli Peppers nebo také produkoval desky Rage Against The Machine či The Melvins. Druhá deska je hodně nekompromisní po všech stránkách. Frank Carter v interview pro Kerrang napsal, že Británie je v prdeli a celá deska je přesně o tom, tedy o tom, kam se řítí sociálně, politicky i ekonomicky, a jak se to dotýká běžné populace. Kritika téměř jednohlasně album vychválila.

V červenci 2011 Frank Carter opustil kapelu, což rozdělilo fanoušky na dva tábory. Jedni volali po navrácení Franka zpět, druzí naopak ocenili příchod Wade Macneila, který hrál a zpíval v Alexisonfire. Dá se předpokládat, že fanoušky hard core a punku tahle kapela v Táboře nenechá jen tak stát a koukat.

Video