Informace

Země USA
Žánr Acoustic, Blues, Rock
Rok vzniku 1989
Profil kapely
Mighty Sounds 2014

Erik Francis Schrody aka Everlast, americký rapper, zpěvák a písničkář, známý jako frontman newyorské hip hop legendy House Of Pain, dorazí se svým sólo akustickým projektem na desátý ročník Mighty Sounds.

Everlast se zrodil jako člen Rhyme Syndicate. Jeho první album Forever Everlasting i přes to, že se na něm výrazně podílel Ice T, byl komerční propadák. Poté se však spojil s dalšími hudebníky, mezi kterými byl například DJ Lethal nebo středoškolský spolužák Danny Boy a zformovali House Of Pain. S eponymním albem a platinovým singlem Jump Around tak na začátku devadesátých let House Of Pain kralovali hitparádám. Jump Around byl dvakrát zremixovaný. Chuligánská vizáž irsko-amerických „rapperů“ byla pro fanoušky značně matoucí, zvláště pak když se objevovali na turné s kapelamu jako The Ramones, Beastie Boys nebo Rage Against The Machine.

Druhé album s názvem Whitey Ford Sings The Blues vyšel v roce 1998, tedy dlouhých osm let mezi kterými koncertoval s House Of Pain. Album vydal těsně poté, co prodělal srdeční zástavu. Album bylo kladně přijato hudebními kritiky a i po stránce komerční si na sebe vydělalo. Singl What It’s Like společně se singlem Ends bodovali v US Rock Top 10. 

Video