Informace

Země USA
Žánr Hardcore, HC punk, Thrash
Rok vzniku 1982
Stránky kapely http://www.dirtyrottenimbeciles.com/home.htm
Profil kapely
Mighty Sounds 2012

Neni snad starej film se skateboardovou tématikou, aby v něm nevisel na zdi vzpurného teenagera plakát D.R.I. Mladším ročníkům možná ani samotný název nic neřekne, ale to vůbec nevadí. Nebyli bychom to snad ani my, abychom si každý rok nepozvali něco pro radost. D.R.I. jsou totiž srdcovkou, která položila základy tomu, co později jenom jejich následovníci posunuli.  No a těžko říci, jestli nakonec někdo z teamu bude mít zrovna čas, ale pokud ano, pod stage ho určitě uvidíte.

Dirty Rotten Imbeciles, tedy D.R.I., pochází z Houstonu a dohromady se dali v roce 1982. D.R.I. nikdy neměli velký úspěch u mainstreamového publika, ale jejich integrace hard core punkových kořenů s vlivy thrash metalu později solidně posloužila jejich následovníkům, kterými bezesporu jsou například Suicidal Tendencies, Corrosion Of Conformity nebo S.O.D. Navíc je dodnes tahle skate metalová partu považována za to, čemu se později přezdívalo crossover thrash.

První album kapela vydává v roce 1983 a zatím poslední s názvem Full Speed Ahead v roce 1995.  V roce 2004 vyhodili na svých stránkách demo track Against me a už roky se něco šušká o samotném studiovém albu. Tak snad se konečně dočkáme, každopádně uvidíme s v kotli!

Video