Informace

Země CA
Žánr Hardcore
Rok vzniku 2002
Stránky kapely http://comeback-kid.com/site/index.html
Profil kapely
Mighty Sounds 2013

Comeback Kid jsou kanadská hardcorová mlátička staronový školy, která brázdí svět od roku 2002. Tehdy se dva kytaristi metalově hardcorovejch Figure Four, Andrew Neufeld a Jeremy Hiebert, rozhodli pojmout styl domovský kapely po svým a vydat se trošku jinou cestou. Neufeld s Hiebertem neměli původně v plánu, že by se z Comeback Kid mohla vyvinout platforma, ve který budou plně uspokojovat svý muzikantský tužby, ale jakmile nabrali zbytek posádky, začali koncertovat a ještě vydali během roku debutový album, bylo jasno – Figure Four zůstanou u ledu a kluci zkusí dobýt svět jako čerstvý jméno pod vlajkou moderního melodickýho hardcore punku.

Po dvou letech vytrvalýho koncertování vydávají Comeback Kid druhou desku Wake the Dead, kterou přijali jak fanoušci tak kritika s obrovským nadšením a kapela se stává určující silou na poli nezávislýho HC. Titulní písnička Wake the Dead je dodneška jedním z největších hitů a má v sobě všechny atributy stylu, ve kterým Comeback Kid kralujou: vyřvaný vokály v refrénech umocněný sborama, houpavý kytarový riffy, punkový i moshující pasáže, střídání rychlýho a středního tempa, který umožňuje perfektní gradaci… Výsledek je muzika, která s váma sice praští o zem a vyrazí zuby, ale hned nato podá ruku a dá vám čas si to, co vám z pusy vypadlo, zase pěkně posbírat a připravit se na další flák.

Po albu Wake the Dead odchází zpěvák Scott Wade a mikrofonu se chápe původní kytarista a zakládající člen Andrew Neufeld, o kterým už byla řeč. Mezi fanoušky se samozřejmě okamžitě strhne vášnivá debata, jestli dokáže Neufeld, kterej byl do tý doby pouze součástí sborovejch vyřvávaček, adekvátně zaujmout Wadovo místo, ale s albem Broadcasting… (2007) se ukazuje, že jsou všechny dohady lichý. Neufeldovi sedí nová role jako ulitá a kapela jako celek se ve zručnosti a očividný lehkosti, se kterou píše jednotlivý songy, posunuje zase o pořádnej kus dopředu. Stejnej trend následuje i na následujícím, zatím posledním albu Symptoms + Cures z roku 2010, který označuje jak početná fanouškovská základna, tak zainteresovaná kritika za vrchol cesty, kterou kapela si kapela osm let zpátky vytyčila.

Comeback Kid jsou z jednou z nejinovativnějších a zároveň nejlíp poslouchatelnejch hardcorovejch kapel, který si vzali dědictví hardcore punku a přetvořili ho v novej žánr. Troufáme si tvrdit, že na Mighty Sounds předvedou jedno z nejzajímavějších vystoupení, nehledě na to, že pokud se zadaří a kapela do tý doby vydá anoncovanej novej materiál, dostane se nám navrch i super exkluzivního zážitku.

Video