Informace

Země UK
Žánr 2 tone, Ska
Rok vzniku 1976
Profil kapely
Mighty Sounds 2013

Kde koho asi napadlo, že nám to teda trvalo. A je to zatraceně pravda. Každopádně křivdili byste nám, kdybyste si mysleli, že jsme to za těch devět let zkusili poprvé. Vlastně to zkoušíme šest let v řadě a letos to konečně vyšlo.

Máme tady devátý ročník a tuhle parádní two-tone legendu, která dře v čele s charismatickým frontmanem Busterem druhou dobu již od roku 1976. Ano, počítáte správně, za čtyři roky Bad Manners oslaví 40 (přerušovaných) let na scéně. Lip Up Fatty, Special Brew, Just a Feeling nebo Can Can a mnoho z dalších hitovek z originálního pera Bad Manners zazní pod letní oblohou táborského letiště.

Bad Manners, společně s The Specials, Madness a Selecter, kralovali scéně na konci sedmdesátých a začátkem osmdesátých let. Jejich charakteristický zvuk, hlas a pódiová šou z nich rázem udělala  jednu z nejrespektovanějších two-tone kapel, kterou dodnes fanoušci po celém světě uctívají bez přehánění nade vše. Se svými nestárnoucími hity taky celý svět objeli a vidět je mohli fanoušci na čtyřech světadílech.

Tenkrokrát se však Bad Manners chystají do Tábora a je nad slunce jasné, že to u nás pořádně rozjedou. Kdo totiž viděl jejich vystoupení, ať už v pražském Roxy nebo kdekoliv jinde, moc dobře ví, že tahle kapela zkrátka umí.

Video