Minulý rok nás již potřetí vypekli Voodoo Glow Skulls a vlastně mě to po zkušenostech s nimi ani tak moc nepřekvapilo. Horší však bylo to, že s VGS padlo i turné Left Alone, kteří jim měli předskakovat. Left Alone se do poslední chvíle snažili, aby se turné jelo, ale bohužel zjistili, že by pro ně bylo natolik finančně náročné, že jej museli nakonec zrušit. Nezbývá tedy než doufat, že se na ně nenabalila špinavá kletba VGS, díky které jsme si museli přečíst nejeden nepřijemný komentář na svém guestbooku.

Kdo že je vlastně tahle smečka punkerů z Wilmingtonu v Kalifornii? Podle všeho skromná parta kluků, co dělá to, co je baví a jak čert kříži se straní velkým labelům, manažerům a šoubyznysu vůbec. Zkrátka a dobře – Left Alone vycházejí z principů Do It Yourself a podle nich se také řídí. Zpěvák Elvis Cortez na úplném začátku vydával desky Left Alone, ale i desky jiných undergroundových kapel na svém labelu Smelvis Records. Svého času Cortez vlastnil i punkový klub, který byl vyhlášený pro své bujaré mejdany. Ten bohužel musel jít stranou.

Left Alone jsou punk jak vyšitej, ve své syrovosti úplně učebnicovej, a když si je pořádně poslechnete, rázem vám dojde, proč dnes tahle kapela vydává na Hellcat Records. Bude vám to jasné od první noty. Kus Ameriky v tom sice taky uslyšíte, ale žádná středoškolská lacinost plná dementních žvástů se konat v žádném případě nebude. Left Alone na svém současném labelu epesně zapadli mezi své kolegy jako The Distillers nebo The Unseen. Ale ani ska rancidovské kvality klukům nejsou vůbec cizí. Stejně tak je to s vtipem a nadsázkou, o čemž svědčí například písnička I Hate Emo.

Jak tomu už často v životě bývá, důležité je být ve správnou chvíli na správném místě. Cortez jel v roce 2003 jako roadie vyhlášené Vans Warped Tour a rok poté, co Left Alone uslyšel zakladatel tour Kevin Lyman, už na Warped Tour LA hráli. To samozřejmě spustilo celý řetězec událostí. Album Lonely Starts & Broken Hearts z roku 2004 se dostalo k Timu Armstrongovi, frontmanovi Rancid a vlastníkovi vydavatelství Hellcat Records, který následně podepsal s Left Alone smlouvu.

V roce 2006 Left Alone vydali další desku s názvem Dead American Radio, na které se objevil právě i samotný Tim Armstrong nebo Patricia Day z HorrorPops. V roce 2009 kapela vydala zatím své poslední album nazvané jednoduše Left Alone. Pod křídly jednoho z nejvýznamnějších amerických punkových labelů teď křižují státy i Evropu a už za několik měsíců přistanou i na Mighty Sounds.

aktualizováno 10.12.2012