Julian Marley (UK/Jam)

Julian Marley je již druhým potomkem z hudební reggae rodiny Boba Marleyho, který se ukáže na letišti v Táboře. Dětství prožil pendlováním mezi Anglií a Jamajkou a cvičením na celou řadu hudebních nástrojů od kláves přes bicí, basu až po kytaru. Společně s celým hudebním klanem Marleyů je od roku 1989 součástí vydavatelství a produkčního projektu Ghetto Youth International. V roce 1996 vydal sólové album Lion in the Morning, se kterým se vydal na světové turné. O rok později vystoupil po boku svého bratra Damiana Marleyho na festivalu Lollapalooza. Druhé album s názvem A Time And Place vyšlo v roce 2003. V roce 2008 vyslala jamajská vláda Juliana reprezentovat Jamajku na Olympijské hry v Pekingu. V pořadí třetí a zatím poslední album s názvem Awake vyšlo v roce 2009 a bylo nominované na Grammy.

web   wiki  instagram  facebook   youtube   last.fm  twitter  

Lionheart (USA)

Kalifornská metal corová parta Lionheart se dala dohromady v roce 2004. První abum s názvem The Will To Survive vyšlo na Stillborn Records v roce 2008 a už v témže roce se Lionheart povedlo sdílet stage s kapelami jako Sworn Enemy, H20, Walls Of Jericho nebo Agnostic Front. Následovalo album Built On Struggle, které vyšlo na Mediaska Records v lednu 2011. Album je silně metalové a plné osobních zpovědí frontmana Roba Watsona. Na albu se také ukázala celá řada featuringů, například Karl Buechner z Earth Crisis, Danny Diablo nebo Dave Nassle (ex Suicidal tendencies).

myspace  instagram  facebook   youtube   last.fm  twitter

Sto zvířat (CZ)

Sto zvířat se vrací po roce zpátky do Tábora se svou originální a nezaměnitelnou zvířecí šou plnou tance. Kolik let jsou Zvířata na scéně, kolik desek natočili a v kolika zemích světa se se svým varieté objevili, jsme psali několikrát. Pokud by to však někdo z vás i přesto přehlédnul, může se prokliknout na jejich stránky a v sekci biografie si doplnit základní vzdělání. Asi nejaktuálnějším počinem Sto zvířat je zatím poslední album Ministerstvo mýho nitra, které vyšlo v roce 2015.

web   wiki   facebook   youtube   last.fm  

Discoballs (CZ)

Pražská osmičlenná parta Discoballs se dala dohromady v roce 2006 a jako jedna z mála zůstala věrná žánru a stále brousí podia u nás i v zahraničí, kde je v posledních letech častěji než doma. Discoballs se vezou na třetí vlně ska a s oblibou hrábnou do kytar, neméně jim však sluší soulové beaty. V čele kapely stojí zpěvačka Anna, jejíž krásný zpěv doplňuje silná dechová sekce, úderné bicí, disco basa a razantní kytara. Za deset let toho už stihli poměrně dost. Poslední, v pořadí třetí deska s názvem Dance Like Nobody’s Watching vyšla v roce 2014.

web   wiki  myspace  instagram  facebook   youtube   last.fm 

Nasty  (BE)

Belgická mosh parta Nasty vznikla v roce 2004 a od té doby je mělo české publikum především v Praze možnost vidět mockrát. Vystoupili po boku Deez Nuts, Madball, Terror či Expire. V létě 2016 se kapela vydává na turné po boku Lionheart, tudíž je logické, že svůj syrový hard core předvedou i na Mighty Sounds. Na svém kontě mají pět alb, zatím poslední Shokka je z roku 2015.

facebook   youtube   last.fm  twitter

 aktualizováno 31.12.2015