Irie Révoltés (DE)

Obvzláště poté, co jak Carlos, tak Pablo, bratři a zároveň frontmani Irie Révoltés, opakovaně na říjnovém koncertě v Praze skandovali „See you at Mighty Sounds 2014!“, nebude pro většinu z vás jejich zveřejnění velkým překvapením. Přesto věříme, že vám odhalení této super party z Heidelbergu udělá radost. Irie na Mighty vystoupí již po páté a s festivalem jsou úzce spjati od hned prvního, kultovního bahňáku.

Dohromady se dali v roce 2000, konkrétně na koncert, který měl být jen takovou zábavou na jediný večer. Jenže znáte to, lidem se to líbilo a jim samotným navíc taky, takže momentálně mají za těch 13 let odehráno nekolik set koncertů, na kontě pět skvělých desek a jedou dopředu jako buldozér.

Hudba Irie je výbušná, úderná a živá vystoupení doslova a do písmene vtáhnou do děje. Irie si s vámi dokáží hrát a jejich mix reggae a dancehallu je navíc korunovaný neuvěřitelně rychlými francouzskými rýmy. Sociálně kritické texty s jasně odmítavými postoji vůči rasismu, fašismu, sexismu a homofobii jenom dotvářejí už tak logický celek. Irie se po dvou letech vrací do Tábora, oslaví s námi desítku a rozjedou šou, na kterou se nezapomíná.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

The Real McKenzies (CA)

V kuloárech koluje historka o tom, že kapelu se rozhodl její frontman Paul Mckenzie založit poté, co na party seděl na rozhraní dvou pokojů, přičemž z jednoho vyhrával Andy Stewart a z druhého Sex Pistols. Ať už tomu věříte, nebo ne, je víc než dobře, že kapelu nakonec uvedl v život.

Vznikli tedy v roce 1992 ve Vancouveru a ihned od začátku se jednalo o pořádný nefalšovaný rock’n’roll celtic punk, jehož motorem jsou dudy a kvílející kytara. Pravidelní návštěvníci u nás Real McKenzies uvidí již potřetí a my tušíme, že jim to vůbec nebude vadit. The Real McKenzies totiž nezklamou nikdy a to dokonce ani tehdy, kdy jsou zpití do němoty.

Na svém kontě mají víc jak dvacet let fungování, tisíce koncertů a deset nabušených desek. Další zastávka: jak jinak nežli Čápův Dvůr!

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

Peter Pan Speedrock

Pokud máte rádi rock’n’roll a zároveň jste milovníci metalu, pak je tahle kapela určená právě vám. S trochou nadsázky by se totiž dalo říct, že Peter Pan Speedrock zní, jako byste na rytmiku Slayer naroubovali kytary Motörhead či AC/DC. Zkrátka originálnější fůzi byste hledali jen velmi těžko.

Peter Pan Speedrock v historii Mighty Sounds vystoupili pouze jednou a to konkrétně v roce 2009, tedy na posledním ročníků v Olší. Dohromady se dali v roce 1997 a v tom samém roce debutovali se stejnojmeným albem. Od té doby nachrlili celou řadu skvělých desek plných turbo rock’n’rollových hitů, hromadu EP a několik splitek, z nichž by bylo vhodné vypíchnout vinylové LP „Cross Contamination“ s Batmobile, které vyšlo v roce 2008 a obsahuje pět pecek od každé z kapel.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm 

aktualizováno 15.12.2013