Irie Révoltés (DE)

Co nového a neomletého ještě prozradit fanouškům o kapele, která má v ČR tak výsadní postavení? Na posledním turné Irie navštívili Prahu a Brno a oba koncerty beznadějně vyprodali. Dohromady se dali v roce 2000 a od té doby rok co rok stoupají výše k hvězdám.

Jejich hudba je výbušná, úderná a živá vystoupení doslova a do písmene vtáhnou do děje. Irie si s vámi dokáží hrát, jejich mix reggae a dancehallu je korunovaný neuvěřitelně rychlými francouzskými rýmy. Sociálně kritické texty s jasně odmítavými postoji vůči rasismu, fašismu, sexismu a homofobii jenom dotvářejí už tak energií nabitý celek. Irie se po dvou letech opět vrací do Tábora a rozjedou šou, na kterou se nezapomíná.

web   wiki   myspace  instagram  facebook   youtube twitter

Pipes and Pints  (CZ)

Dudy, kytary a parta ostřílených chlapíků, co moc dobře ví, jak rozpálit (nejen) Mighty publikum do běla. V čele kapely stojí kalifornský rodák Mike, který s přehledem strhne všechnu pozornost a zapojí i dosud nerozhodnuté posluchače k nespoutanému pogu. Na svém kontě mají alba Until We Die a Found and Lost. Nyní na jaře společně vyráží do Kalifornie, kde se chystají natočit svoji třetí desku pod dohledem Ronyho Kinga, který se podílel naříklad i na deskách Snoop Doga, The Offspring, NOFX nebo třeba Pennywise.

bandzone  web   wiki   myspace  instagram  facebook   youtube   last.fm  twitter

Buster Shuffle (UK)

Tahle partička z východního Londýna si zcela právem vysloužila taková přízviska jako „malí Madness“ a podobně. Jak o sobě Buster Shuffle sami tvrdí, chtěli něco nového, chtěli změnu, chtěli vnést novou energii do klubů, barů a hospod východního Londýna. Poté, co chvilku flirtovali s major labely, rozhodli se vzít osud do svých rukou. Zkrátka nemají čas na schvalování rozpočtů ani na čekání na podpisy smluv – jediné, co je zajímá, jsou koncerty, koncerty a zase jenom koncerty. Dejte jim možnost a oni zahrajou.

Tahle parta je plná energie a poctivě si vychutnává svoji hudbu, ve které mixuje ska a rock’n’roll. Nasaďte kecky a připravte se na pořádný tanec, protože Buster Shuffle vás rozhodně nezklamou.

web  facebook   youtube twitter lastfm

War On Women (USA)

Feministická punkrock partička War On Women se zformovala v roce 2010 z veteránů baltimorské rockové scény, mimo jiné z kapel Avec či Liars Academy. Jejich hudba zní, trochu jako kdybyste nakřížili Metallicu v její počátcích se syrovostí Bikini Kill. K tomu všemu přidejte sofistikované texty s pořádnou dávkou humoru, inteligentních nasraností a hard core punkovou intenzity a koktejl je připraven k užívání.

facebook bandcamp  youtube lastfm

Darko (UK)

Po enormním úspěchu kapely Dead Neck z minulého roku přichází jejich kamarádi (hrající dokonce se stejným bubeníkem) Darko. Jejich neuvěřitelně nakoplej a technicky propracovanej melodickej hc/punk vás buď nechá stát jako opařené, nebo strhne do pořádnýho moshe! Jedna z nejživelnějších show, kterou máte šanci vidět. Nenechte si je ujít.

web  facebook   youtube twitter lastfm

aktualizováno 16.12.2015