Irie Révoltés (DE)

Pár šťastlivců mělo možnost vidět tehdy ještě začínající partičku Irie Révoltés v pražském Matrixu. Už tenkrát bylo nadmíru jasný, že jsou talentovaní a že o nich brzy uslyšíme v úplně jiném rozměru. Jejich druhou štací byl první ročník Mighty Sounds, ale ani to pro ně nebyl odrazový můstek na cestě k srdcím českých fanoušků, neboť vystoupili v neděli po třídenním dešti a většina z návštěvníků už byla na cestě domů. Ovšem Irie svůj boj nevzdali a několikrát se vrátili do ČR, zaplnili kluby i plácky před festivalovými pódii. Zkrátka a dobře, Irie Revoltés sklízejí sladké plody svého úsilí a po dvou letech se opět vrací do Tábora, aby potvrdili své kvality.

Kapelu založili bratři Mal Élevé a Carlos po úspěšném studentském večírku, který měl být pouze jediným vystoupením v historii kapely. Svět je plný náhod a přesně díky takovéto náhodě Irie Revoltés začali vystupovat jako seriózní kapela po celé Evropě. Na svém kontě mají desky Les Deux Côtés (2003), oficiální debut Voyage (2006) a zatím poslední desku Mouvement Mondial z roku 2010.

Irie Revoltés pracují s několika hudebními žánry, které nápaditě a originálně propojují. V jejich hudební kuchyni naleznete nepřeberné množství lahůdek od reggae a dancehallu, přes ska, drum and bass, r ‚n‘ b a hip hop až po tvrdší kytary. Zásadním pilířem jejich tvorby je sourozenecké duo a jejich rytmická francouzština, která dává hudbě specifický charakter. Rychlý sled slov obzvláště naživo rozhýbe úplně každého a jejich vystoupení bývají strhující a zábavnou podívanou, na jejímž konci zůstávají tisíce zpocených a šťastně unavených lidí. Irié Revoltés si za roky fungování dokážou před pódiem sjednat pořádek a publikum s radostí následuje jejich povely, které k nim patří jako poklička k hrnci. Když k tomu přidáme fakt, že si kapela ve svých textech bere na mušku kde jaký nešvar západní civilizace, vznikají tím malé časované bomby, které v průběhu jejich vystoupení vybuchují jedna po druhé. Moc se těšíme na jejich návrat a na vystoupení, které málokdy fanoušky zklame.

 

http://www.myspace.com/irierevoltes

aktualizováno 2.2.2012