Inner Circle (JAM/USA) 

O tuhle perfektní partu jsme usilovali několik let v řadě a konečně je to tady. Ortodoxním fandům reggae není potřeba nic říkat, ale těm z vás, kdož jste název nikdy neslyšeli, rozhodně blikne v momentě, kdy zadáte kouzelná slůvka do vyhledávače Youtube. Po poslechu deseti písniček vám dojde, že není jedna, kterou byste někdy neslyšeli a můžete si být úplně jistí tím, že Inner Circle na MS rozjedou maximální šou. Asi takovou, kterou předvedli před lety v Lucerna Music Baru, kde natěšený kotel udrželi ve varu po celý koncert.

Tuhle jamajskou kapelu založii bratři Ian a Roger Lewis v roce 1968. V sedmdesátých letech kapela patřila k nejpopulárnějším reggae partám na Jamajce a zároveň také jedné z mála, která živě vystupovala. Pecku Bad Boys, která byla hlavním hudebním tématem filmu Mizerové, asi zná úplně každý. Jako většina reggae kapel, Inner Circle na začátku předělávali slavné soulové hity a pecky z žánru r’n’b. A také samozřejmě předělali nespočet písní od Boba Marleyho.

Debutové album vydali v roce 1974 na Trojan Records. V roce 1976 kapela podepsala smlouvu s labelem Capitol/EMI Records, na kterém vydala desky Reggae Thing a Ready For The World. Později, v roce 1979, Inner Circle podepsali smlouvu s Island Records, kteří vydali velmi úspěšné album Everything Is Great. Dva singly z alba se dostali do Top 50 ve Velké Británii. Hned v roce 1980 ale přišla tvrdá rána osudu, kdy zemřel frontman Jacob Miller při autohavárii.

O dva roky později kapela vydala desku Something So Good a v roce 1986 Black Roses. Nejzásadnější okamžik ale přišel se singly Bad Boys a Sweat (A La La La La Long), z nichž první dosáhnul až na třetí příčku v britském žebříčku Single Charts.

Inner Circle jsou naprosto perfektní kapelou, která skvěle funguje obzvláště naživo a my máme opravdu velkou radost, že se nám je po několika letech povedlo získat!

http://innercircle-reggae.com/

Dub Artillery (CZ)

Sedmičlenný „dělostřelecký“ ansámbl se dal dohromady v Praze v listopadu 2006, kdy základ nynější sestavy tvořili členové dnes již nehrající kapely Jahmusic. Jejich atmosférické dub-reggae zaznělo poprvé veřejně v létě 2007, kdy si Dub Artillery odbyli svou koncertní premiéru na komorním fesťáčku Léto na Šafranici. Od té doby odehrála tato formace více než 80 koncertů a po právu se etablovala jako jedna z nejlepších tuzemských skupin ve svém žánru. Sestavu Dub Artillery, kteří letos oslaví 6 let na scéně, tvoří perkusionisté Balú a Ludvík, bubeník Pája, basák Thomas, klávesák a zpěvák Sorbák, charismatická zpěvačka Nina a kytarista Michal, který zastává funkci kapelníka.

http://www.dubartillery.cz/

aktualizováno 29.4.2012