IGNITE (USA)

Pokud někdo z vás prošvihl listopadový koncert Ignite v pražském Lucerna Music Baru, může se zaradovat. Melohardcoroví Ignite se totiž za pár měsíců vrací zpátky, jen o pár desítek kilometrů dál – na táborské letiště. Parta postavená kolem frontaman Zoliho pochází se slunné Kalifornie a dohromady se dala v roce 1993. Zásadní a průlomové album „Place Called Home“ však přišlo až o rovných sedm let později. Většina textů Ignite je sociálně a politicky orientovaná. Ignite podporují a také se aktivně podílejí na různých enviromentálních projektech jako Earth First, Lékaři bez hranic nebo Sea Shepherd. Stejně tak jako H2O tedy prezentují hardcore jako něco, co je víc než jen hudba.

web wiki facebook  myspace lastfm youtube twitter instagram

BOHEMIAN BETYARS (HU)

Kluci sami sebe označujou jako speed folk freak punk a je to dost výstižné, jelikož škatulku pro jejich specifický mix všeho od balkánu po punk byste hledali jen velmi těžko. Bohémové, nomádi, odpadlíci, bojovníci za sociální spravedlnost a především neřízená střela, kterou po Evropě kdysi bylo možné vidět při jejich divokých busking vystoupeních. Vznikli v roce 2009 s jediným cílem: užívat života a dělat hudbu až do skonání. Největší devizou kapely jsou živá vystoupení, která doslova a do písmene strhnou. Nenechte se zmýlit jejich nahrávkami, které působí daleko klidněji, než co umí předvést. Pokud jste fanoušci tohoto žárnu, v žádném případě je neprošvihněte.

web facebook instagram  twitter myspace  lastfm   youtube 

ALL FOR NOTHING (NL)

Rotterdamští All For Nothing přivezou na Mighty Sounds nemalé hardcore tornádo. Hrají od roku 2005 a dneska už patří ke klasice nejen evropské, ale i světové HC scény. All For Nothing se dle vlastních slov nepodrobují trendům a valí rychlý a melodický hardcore plný zanícených textů odrážející vlastní pohled a frustrace způsobené problémy globálního i osobního charakteru. Album Miles & Memories z roku 2009 otřáslo hardcore kuloáry a o tři roky později AFN své kvality potvrdili deskou To Live And Die For. Zatím poslední deska z roku 2014 nese název What Lies Within Us. Těšte se na super riffy, sing alongy, beat downy a pořádné circle pity.

facebook lastfm   youtube  twitter instagram

THE HYDRANT (IDN)

Málokdo by na Mighty očekával indonéskou kapelu a je pravda, že ani nás by ještě před pár dny nenapadlo, že je zařadíme do programu. Když se ovšem zrovna v našem termínu v okolí potlouká tahle výtečná rockabilly parta, byl by hřích ji nepozvat. Zformovali se v roce 2002 v Denpasaru na ostrově Bali. The Hydrant nejsou jenom pionýry indonéské rockabilly scény, ale dost možná jsou i tamní jedničkou žánru. Kluci milujou žánr ve všech jeho podobách a rádi ho představují napříč Indonésií fanouškům přesně takový, jaký byl v padesátých letech. Zatím poslední deska s názvem Lokananta Riot vyšla v roce 2015.


facebook  youtube  twitter   instagram lastfm

BREAKOUT (FR)

Okované křiváky, pily, bodliny a porádně nasranej punkrock po vzoru kapel jako The Casualties nebo Total Chaos, to jsou Breakout. Vznikli v roce 2012 v Paříži, ale uvěřili byste tomu jen hodně těžko. Skills maj propracovaný, image dotaženou do posledního puntíku a žánr vypilovaný jako číra na hlavách. Pokud vás baví UK 82’ punk, nemáte co řešit.


facebook  youtube

aktualizováno 25.1.2017