Hentai Corporation

Tam, kde je smečka těchhle retardů, tam je zároveň i legrace, takže jsme si je po letech zase pozvali, aby udělali trochu bordel na pódiu a posléze i v backstage. Je hodně těžké kapelu popsat, neboť je svým způsobem nepopsatelná, ale když jsme hledali nějaký slušný bio, vyskočila na nás wikipédie, která to celé nějak tak pěkně udělala za nás: „Během koncertů se často strefují do populárních postav českého šoubyznysu, často říkají nahlas svůj názor. Známý je např. pokřik „Jando, ty stará kurvo“. Tak asi tak.

bandzone facebook youtube

Flaming Cocks

Je tomu pár let, co tahle kapela rychle stupala vzhůru, a když už tam skoro byla, tak se rozhodla to zabalit. Inu, některým věcem zkrátka neporučíte. Hudebně se to celé pohybovalo někde kolem punku a rock’n’rollu, byla v tom špetka Misfits, špetka Nekromantix a navrch kapička z Turbonegro a byl z toho zcela nový žánr, kterýmu sama kapela říkala turbo rock’n’roll. Teď se kluci z mnoha důvodů rozhodli, že chtějí dát jeden až dva koncerty, takže Mighty byl jasná volba. Slzička ukápne každopádně.

bandzone youtube facebook

Totální Nasazení

Další kapela, která pár let na Mighty nevystoupila, se vrací zpátky, aby nám ukázala, kam zase za těch pár let ušla. Totální Nasazení, nebo chcete-li Totáči, jak se kapele na scéně přezdívá, vznikli v roce 1990 kolem Sváti Švába ve Slaném a valí klasickej poctivej melodickej punkrock.

 

Call Tracy

Jestliže první tři kapely reprezentují, řekněme, staré bardy, tak Call Tracy jsou první z trojlístku těch, kteří v dnešní zveřejňovačce budou reprezentovat mladou krev. Melopunkoví Call Tracy jsou původem z Mostu, ale už se nějaký ten pátek uhnízdili v Praze. Svoji existenci datují od roku 2011. Původně vycházeli s profláklejších žánrových partiček typu Blink-182 nebo Good Charlotte a postupně se prokopali k partám jako The Story So Far, Trophy Eyes nebo Neck Deep, které jim sloužily jako zdroj inspirace.

bandzone  facebook  youtube

Hopes

Hopes jsou mladá hardcore kapela, původem ze severu Čech, z Liberce, fungující už od roku 2013. Za svou tříletou existenci kapela stihla odehrát řadu koncertů napříč Evropou, vyměnit 4 bubeníky, 3 zpěváky a pomalu se přesunout od osobních a melancholických drnkaček k názorovějšímu hardcore punku let devadesatých. Nyní, po téměř roční pauze, vydávají své třetí EP s názvem Ice cold. Kapela se snaží aktivně zapojit do boje proti rasismu, xenofobii a dalším sociálním problémům dnešní doby.

bandzone facebook  youtube

Howl

Mladá krev pražského hardcoru, založená v roce 2016, za podpory Žikovské noci nahrála split CD/demo s kapelou Interpunkce. Kapela si pomalu ale jistě klestí hudební cestu a pokud to vydrží, rozhodně o ní ještě uslyšíte.

facebook  bandcamp