H2O (USA)

Hardcore, skateboard a srdce na správným místě. Toby Morse, frontman H2O, stejně jako celá kapela hudbou žije, a je to sakra znát. H2O započali svou existenci v roce 1993 pod vlivem straight edge a skateboardové subkultury. Toby začínal jako roadie se Sick Of It All, později se na tour občas ke kapele připojil v přídavcích a zpíval backvokály, jednou jí dokonce předskočil s vlastní písničkou „My Love Is Real“. Reakce publika ho přesvědčila, aby si založil vlastní kapelu. H2O rozhodně nejsou jen hudba, velmi rychle se stali skutečnou modlou snad každého fanouška newyorského hardcoru devadesátých let. Kapela reprezentuje hardcorové ideály, které jí zůstaly z dob jejího vzniku. Pokud máte rádi přímočarej oldschool hardcore punk, nastražte uši, kluci se vrací zpátky do Tábora.

BATTERY (USA)

Potvrzení účasti legendární oldchool party z Washington DC je pro nás velmi potěšující zprávou. Kapela vznikla v roce 1990 a do roku 1998 její popularita strmě stoupala vzhůru. Battery vydali tři desky pod Revelation records, hromadu splitů, například s Ignite, a v neposlední řadě několik singlů. Bohužel se pak na dlouhých dvacet let odmlčeli, ale jejich fanoušci na ně nezapomněli. Když se po dvaceti letech vrátili do Prahy, aby všem ukázali, že se vlastně vůbec nic nezměnilo, rovnou přivezli novou pecku My Last Breath, která většinu zúčastněných vrátila o dvacet let zpátky, a to v tom nejlepším slova smyslu. Battery určitě potěší nejen pamětníky, ale i ty z vás, kteří cení rychlý a úderný devadesítkový hardcore.

SHARP SHOCK (USA)

Tuhle kalifornskou partu jsme vyhráli jako bonus a velmi nás to těší. Sharp Shock totiž vyrážejí na své první evropské turné po boku právě již zvěřejněných H2O a Battery a my máme radost, že se zastaví i na Mighty Sounds. Kapela, jejíž členové prošli partami jako Aggrolites, Suedehead či Beat Union, bravurně kombinuje prvky britského i amerického punkrocku. Namíchejte kalifornský melodický punkrock s The Jam a Stiff Little Finger, přidejte špetku Descendents a raných Green Day a máte parádní mod punkové trio Sharp Shock. Jsme na ně moc zvědaví!

MY HARD LESSON (CZ)

Americký hardcore punkový trojlístek doplníme skvělou táborskou partičkou My Hard Lesson. Pro všechny milovníky melodického hardcore tu máme mladou krev, kterou byste si neměli nechat ujít. Zastavte se kluky podpořit!