Graveyard Johnnys (UK)

Tahle super zběsilá a energická parta z Anglie míchá primitivní pudový rock ‚n’roll padesátých let s pořádnou dávkou agresivního a vášnivého punkrocku. Kapela pochází z jižního Walesu a od roku 2008 se prakticky nachází permanentně na turné po UK, Evropě i Skandinávii.

Díky rotaci na UK Radio 1 punk show dokázala vyprodat svůj první singl „Streetblocks and City Lights“. Na konci roku 2010 už ale byli kluci z neustálého cestování po klubech a festivalech nadmíru unaveni. Na sepsání nových písniček jim nezbýval žádný čas, takže když se jim v březnu na evropském turné rozbila dodávka, Tom s Joem se usnesli, že přišel čas na chvilku tohle šílený kočování opustit a konečně nahrát desku.

Album dostalo název „Songs From Better Days“ a vyšlo na Wolverine Records. Většina písniček je postavena na příbězích kolem kapely samotné, cestování po klubech a zážitcích z cest. Hudebně je deska vyspělá a místy působí pořádně naštvaně. Graveyard Johnnys luxusně prolínají vlivy rockabilly, punku, metalu i námořnických odrhovaček. Deska je nakumulovaný pravověrný, poctivý a náruživý rock ‚n‘ roll 21. století.

 

http://www.myspace.com/graveyardjohnnys

Niceland (CZ)

Projekt písničkáře Michala Motyčky za několik let existence prošel nejednou změnou a dostal zcela jasnou podobu. Poslední změna přišla zcela nedávno, kdy kapelu opustili bubeník a druhý kytarista, a tudíž budete mít šanci tento rok na Mighty Sounds vidět Niceland v zcela nové sestavě.

V temné a zadumané podobě rocku řízlého naléhavostí písničkářství můžete slyšet celou řadu inspirací, kterým specifický a originální Michalův hlas dává konkrétní podobu. Niceland vás vtáhnou do děje a perfektně zabaví v době, kdy už budete unaveni vším tím ska a punkem. Tehdy přijde přesně ta pravá chvíle zajít si právě na ně!

http://www.niceland.cz/

Zoči Voči (SK)

Kapela Zoči Voči patří k nejúspěšnějším slovenským kapelám současnosti. K tomuto statutu jí dopomohla především první deska “S tebou idem ďalej”, vydaná roku 2010. Tato deska byla zlomem ve vývoji kapely. Do té doby věčný předskokan známějších kolegů najednou začíná vyprodávat kluby od Košic až po Bratislavu a objevuje se na prakticky všech větších festivalech na Slovensku. Následně kapela vydává klipy “Stratený” a “2012”, které oba zaznamenávají téměř půl milionu shlédnutí na Youtube a definitivně tak potvrzují postavení kapely na slovenské scéně. Klip k písni “2012” dokonce končí jako 4. ve slovenské obdobě soutěže Slavík. Rok 2012 chce kapela věnovat především českému publiku, ve kterém si už stihla během několika svých vystoupení vybudovat silnou skupinu příznivců. Těšíme se, jak to rozjedou na Mighty!

http://zocivoci.sk/

aktualizováno 20.6.2012