GOGOL BORDELLO (USA)

Málokterá kapela sedne na Mighty Sounds víc, než Gogol Bordello. Divoké Newyorčany proslavil jejich zemitý styl a osobitá vystoupení plná humoru a energie. Dohromady se dali v roce 1999 na Manhattanu kolem ukrajinského rodáka, zpěváka, skladatele, herce, ale především nezkrotného šoumena Eugena Hutze. Jméno „Gogol“ převzali po Nikolaji Gogolovi, klasickém spisovateli rusko-ukrajinského původu. No a Bordello v italštině neznamená nic jiného, než nevěstinec, chcete-li bez okolků, bordel.

S prvním singlem dlouho neotáleli, vyšel ve stejném roce vzniku kapely, a pak už se tahle parta víceméně až do dnešní doby nevrátila z turné. To je samozřejmě trochu nadsazené, ale zároveň i velmi pravdivé. Ostatně, co jiného byste také čekali od kapely, kterou charakterizuje hudební žánr gipsy punk? Se svojí show projeli svět, natočili hromadu desek, z nichž poslední se jmenuje Pura Vida Conspiracy a vyšla v roce 2013.

Gogol Bordello mají energie na rozdávání a umí to nemálo rozbalit. Kromě velmi zábavné performance a skočné hudby je i na co se koukat, protože doslova každý muzikant z téhle party je osobnost, která upoutá vaší pozornost. Těšte se jak na mix hudební, tak na mix národnostní – v kapele snad nenajdete dvě stejné. Folk, polka, gipsy punk, hromada tradičních i netradičních hudebních nástrojů a kopa srandy, to všechno už letos na Mighty Sounds!

 aktualizováno 15.1.2017