GBH (UK)

Street punkový pionýři GBH, zastupující tradiční „UK82“ – tedy druhou britskou punkovou vlnu, se dali dohromady v roce 1978. Po boku Discharge, The Varukers (obě kapely se představily na Mighty Sounds v roce 2012), Broken Bones či The Exploited budovali tradiční ostrovní značku pořádně nasraného, přesto melodického punk rocku. Byť v kapele z původní sestavy zůstali jen kytarista Colin „Jock“ Blyth a zpěvák Colin Abrahall, stále mají co nabídnout. Za více jak třicet let své existence tahle parádní rock’n’rollová parta nastřílela 11 elpíček, deset EP a jejich pecky se objevily na 13 kompilacích. Poslední a mimo jiné naprosto parádní deska z roku 2010 s poetickým názvem „Perfume and Piss“ vyšla na Hellcat Records, pověstném labelu Tima Armstronga z Rancid. GBH hezky doplní stylově spřízněné The Restarts a určitě nebudou v tomto ranku poslední zveřejněnou kapelou.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

The Slackers (USA)

Další kapela, pocházející taktéž ze stáje Hellcat, by měla udělat radost především těm, kteří si libují v offbeatu. The Slackers s neuvěřitelnou lehkostí mixují ska, rocksteady, reggae, dub či soul, ale pozadu nezůstává ani garage rock nebo jazz, kterým je tvorba The Slackers citelně načichlá. Hlavní postavou téhle manhattanské party je charismatický Vic Ruggiero, sympatický frontman, klávesista s italskými kořeny a nezaměnitelným hlasem. Vic dokáže psát geniální písničky, do hlavy se vrývající melodie a s partou neuvěřitelných muzikantů, které má vždy kolem sebe, mu to vážně jde od ruky. Desek i koncertů mají na svém kontě požehnaně. Nutno však dodat, že i přestože ty nejzásadnější hity se nacházejí především na prvních čtyřech kotoučích, každé další cédéčko je klenotem, který si jejich fanoušek nemůže nezamilovat. Živě jsou The Slackers neuvěřitelně zábavná a živelná parta, což věrní fanoušci Mighty Sounds mohli vidět a slyšet už na třetím ročníku. Nyní se The Slackers vrací zpět a bude to parádní jízda.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

Mike Zero (DE)

Do třetice zveřejňujeme dortmundského mazáka, který si říká Mike Zero. Vzhledem k tomu, že jeho nové EP rozesíláme společně s balíčkem Superticket (posledních cca 50 balíčků si můžete objednávat zde), leckdo se mohl snadno dovtípit, že Mike vystoupí i na Mighty Sounds. Mike Zero v devadesátých letech začínal v Hamburgu v bočním projektu Jürgena Englera z legendárních Die Krupps. Jednalo se o kapelu nazvanou Dkay.com, která se věnovala striktně EBM, tedy elektronické hudbě. Později, v roce 2004, se vrátil do rodného Dortmundu a začal pracovat na svém debutu „Zeroism“, který nakonec vyšel v roce 2008 na Wolverine Records. Mike se našel tam, kde se cítil dobře, tedy kdesi na pomezí rock’n’roll, punk rocku a psychobilly. Kolem sebe si postavil kapelu ze samých zkušených muzikantů. Za bicí soupravu usedl Bobby Schottkowski, který bubnoval s thrash metalovými velikány Sodom více jak deset let, kytary se ujal Matt Voodoo z Mad Sin a na basu zcela nově Zip Schlitzer z punkových Terrorgruppe. Mike Zero je povedenou esencí rocku se silnými refrény a na MS 2014 mu to bude slušet.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm

aktualizováno 26.1.2014