Gallows (UK)

Hard core punková parta Gallows se dala dohromady v roce 2005. Už první album Orchestra Of Wolves sklidilo nemalé úspěchy a v USA bylo distribuováno prestižním vydavatelstvím Epitaph. Následně pak vyšlo na Warner Bors. Zakladat Epitaph records a kytarista Bad Religion album označil za vůbec nejlepší od dob, kdy Refused vydali The Shape of Punk to come.

Druhá deska Grey Britain vyšla v roce 2009. Natočil ji Garth Richardson, který se podepsal například na deskách Motely Crue, Red Hot Chilli Peppers nebo také produkoval desky Rage Against The Machine či The Melvins. Druhá deska je hodně nekompromisní po všech stránkách. Frank Carter v interview pro Kerrang napsal, že Británie je v prdeli a celá deska je přesně o tom, tedy o tom, kam se řítí sociálně, politicky i ekonomicky, a jak se to dotýká běžné populace. Kritika téměř jednohlasně album vychválila.

V červenci 2011 Frank Carter opustil kapelu, což rozdělilo fanoušky na dva tábory. Jedni volali po navrácení Franka zpět, druzí naopak ocenili příchod Wade Macneila, který hrál a zpíval v Alexisonfire. Dá se předpokládat, že fanoušky hard core a punku tahle kapela v Táboře nenechá jen tak stát a koukat.

gallows

http://www.gallows.co.uk/

D.R.I. (USA)

Neni snad starej film se skateboardovou tématikou, aby v něm nevisel na zdi vzpurného teenagera plakát D.R.I. Mladším ročníkům možná ani samotný název nic neřekne, ale to vůbec nevadí. Nebyli bychom to snad ani my, abychom si každý rok nepozvali něco pro radost. D.R.I. jsou totiž srdcovkou, která položila základy tomu, co později jenom jejich následovníci posunuli.  No a těžko říci, jestli nakonec někdo z teamu bude mít zrovna čas, ale pokud ano, pod stage ho určitě uvidíte.

Dirty Rotten Imbeciles, tedy D.R.I., pochází z Houstonu a dohromady se dali v roce 1982. D.R.I. nikdy neměli velký úspěch u mainstreamového publika, ale jejich integrace hard core punkových kořenů s vlivy thrash metalu později solidně posloužila jejich následovníkům, kterými bezesporu jsou například Suicidal Tendencies, Corrosion Of Conformity nebo S.O.D. Navíc je dodnes tahle skate metalová partu považována za to, čemu se později přezdívalo crossover thrash.

První album kapela vydává v roce 1983 a zatím poslední s názvem Full Speed Ahead v roce 1995.  V roce 2004 vyhodili na svých stránkách demo track Against me a už roky se něco šušká o samotném studiovém albu. Tak snad se konečně dočkáme, každopádně uvidíme s v kotli!

http://www.dirtyrottenimbeciles.com/home.htm

Rocky Leon (USA)

Tenhle roztomilý hippie punker, co křižuje Evropu se svojí surfařskou dodávkou, se velmi rychle stal záhadným fenoménem a čím dál tím více vyhledávaným pódiovým hrdinou. V roce 1985 se narodil v San Franciscu rakouské mamince a brazilskému tatínkovi. Většinu lidí zřejmě dostala jeho bezprostřednost a něco, co z něj samovolně vychází a v žádném případě nepůsobí křečovitě. Rocky miluje hudbu, drsnou i melodickou, žádné emoce mu nejsou cizí, jeho mottem je, že všechno se mění a měnit bude, nic není stálé a je s tím potřeba počítat.

Rocky je srdcař a dostane vás na tutti frutti! Jeho pestrý mix folku, ska, reggae, hip hopu, ze kterýho proudem tečou sluneční paprsky nad vlnami posetými surferos, vás rozhodně dostane. To vše díky Holubovi pod střechou již tento rok na MS.

Queens Of Everything (CZ)

Tam za vodou v rákosí… teda vlastně ani ne, spíše tam, kde se kloubí punk, ska a rock ‚n‘ roll, teda vlastně ani tam ne, neboť o ska v souvislosti s touto kapelou být řeč nemůže. To jsou všechno jen asociace na kapelu, jejímž frontmanem je Krlesh, který měl kdysi na starost asi nejzásadnější ska punkovu partu v ČR – 2 v 1. No nic, každopádně pojďme zpátky ke Queens Of Everything, který mastí parádní punk ‚n‘ roll, se kterým si jen tak něco nezadá. Krleshův skladatelský rukopis je cítit z každého akordu na sto honů a Rafanův ostře klapající kontrabas dodá nadmíru rytmickou šťávu. K tomu všemu chraplák a osrá dechová sekce a máte tu Královny jak vyšitý, tak bacha, aby vám něco nevyšily na prdel.

http://bandzone.cz/queensofeverything

Bombs From Heaven (CZ)

Je to už nějaký ten pátek, co na Moravě vznikla kapela, co by stála za to. Kor na jižní Moravě. Nedejbože v Brně! Bombs from Heaven se rozhodli tohle prokletí prolomit a nevíme jak vy, ale my si troufáme tvrdit, že se jim to zatím víc než daří. Za necelý dva roky (!) existence mají na kontě přes padesát koncertů, EP, svůj debut We Call The World a klip k pilotnímu singlu City is Your Home. Na podzim se chystají vypustit další EP s názvem God Save The Bombs, které by opět mělo předznamenat další desku. Rozjeté to kluci mají solidně, ale co od nich můžete čekat naživo? Punk rock s pachutí zemitého rock‘n’rollu, U.S. Bombs šmrnclý Rancid nebo Social Distortion, ale hlavně přímočarou muziku s ďábelským nasazením nejen výrazného zpěváka Johnyho, místy okořeněnou foukací harmonikou. Dost dává tušit už jejich profil na Bandzone.cz, kde si můžete celé jejich album zdarma stáhnou. A malá zajímavost na konec: Bombs from Heavem se v létě chystají natočit druhý videoklip. Pokud navštívíte jejich Facebook, můžete jim pomoci vybrat, ke kterému songu by měli klip udělat. Každopádně si je na Mighty přijďte poslechnout – kdo ví, třeba se právě tam bude klip natáčet!

http://bandzone.cz/bombsfromheaven

Hentai Corportation (CZ)

Přesně tak, kapela, jejíž frontman rád dává na odiv svého mocnáře, tento rok na Mighty Sounds opět vystoupí. Kluci se dali dohromady v roce 2005 a běhěm chvilky plně ovládli těsná pravidla rock ‚n‘ rollu a to po všech stránkách. Moc dobře totiž ví, jak prásknout do kytar i do fanynek. Jejich hudba pulzuje někde mezi rockem, metalem, to vše ve stylu velkého masivního kabaretu ne nepodobného projektům Mike Pattona. Pokud ještě existuje někdo, kdo by nevěděl, o co jde, vřele doporučujeme návštívit a užít si jejich koncert, nejlépe u nás na festivalu.

http://bandzone.cz/hentaicorp

The Eccos (AT)

The Eccos si možná někteří z vás vybaví, když ještě před lety vystoupili v Olší, nebo si možná budete pamatovat jejich frontmana Miguela, který minulý rok šéfoval autogramiády pod svojí značkou Hearing The Voice, a splnil tak sen nejednomu z fanoušků Antiflag, Pennywise, Skatalites a mnoha dalších. Mezi námi – i tento rok v tom bude pokračovat, takže sbírejte potřebné atributy, které si od svých hrdinů budete chtít podepsat.

The Eccos hrají úderný ska punk. Považují za vůbec nejlepší věc nakombinovat punkrock s offbeatem a masivně ji podpořit dechovou sekcí.  Frontman Miguel je navíc Mexičan, což jim dává něco navíc. Horký temperament se totiž perfektně s jejich hudbou kloubí. Kluci projeli Evropu, na turné byli i v Mexiku a zahráli si s kdejakou ska či punkovou legendou. Na Mighty se můžete těšit jak se za ty roky vyvinuli.

http://www.theeccos.com/

aktualizováno 10.6.2012