Frank Carter & The Rattlesnakes (UK)

Tak tohle je vážně nářez! Zrzavého britského spratka Franka Cartera si všichni pamatujete jako šílence, který zneužíval mikrofon v dnes už legendárních Gallows na jejich prvních dvou deskách nebo jako překvapivého sympaťáka stojícího v čele melodických rockových Pure Love. Jeho schopnost vybičovat publikum na největších světových festivalech k obřímu circle-pitu a enormní wall of death už téměř vešla do dějin moderního punku a hardcoru. Teď se tenhle démon vrací se zbrusu novou partou (se členy hardcore-punkových Heights nebo The Ghost Of A Thousand) a je očividně zpátky ve formě! S The Rattlesnakes vydali loni desku Blossom, která sklízí úspěchy po světě, zatímco tenhle drtivý mix hardcoru, punk rocku, rock’n‘rollu a pořádné dávky nasranosti naživo obhajuje svoji pověst šílené smršti. A co je ještě lepší? Letos Frank Carter & The Rattlesnakes přijedou rozsekat i publikum na Mighty Sounds!

web wiki  facebook   youtube   last.fm

John Coffey (NL)

Přivítejte svěží nizozemskou rock’n’rollovou partu s pořádnou dávkou punku i výlety do hc, která kope prdel leckterým legendám žánru! Kluci z John Coffey z holandského Utrechtu očividně dost poslouchali Refused, Every Time I Die, ale třeba i Motörhead, pak to ale všechno vzali, překroutili a udělali to prostě po svém. Kapela hraje od roku 2005 a může se kromě několika EPček pochlubit už 4 deskami včetně nejnovějšího zářezu The Great News z loňského roku. Letos konečně i na Mighty, nenechte si ujít!

web wiki  facebook   youtube   last.fm

The Uppertones (IT)

Luigi De Gaspari alias Gigi alias Mr. T-bone je zpět! Italský gentleman a král ska, rocksteady a reggae tentokrát přijede se svým novým projektem Uppertones. Tohle trio – zpěv/pozoun, klavír/zpěv a bicí vás přenese do minulého století do Karibiku. Proti svým předchozím projektů se vydávají spíše do vod jamaican boogie, jamaican RnB, calypsa a menta. Naprosto pohodový zážitek, relax a samozřejmě zásah přímo do srdce zaručen.

 facebook   youtube   last.fm

Smack (CZ)

Každý rok brousíme i do undergroundových vod českého rapu a hip hopu. Zatímco dosud to vždy byla spíše stará lety ověřená jména, letos jsme se rozhodli pro něco z mladší krve. Smack, Smack One, král grimu. Jeden z nejrychleji rostoucích a nejvíce progresivních raperů u nás letos přijede na Mighty Sounds. Nedávno vydal své veleúspěšné album SICK k jehož pilotnímu singlu Immortal si přizval Mika Trafika. Spolupracuje s řadou známých jmen a na své show přiváží i mnoho hostů ze zahraničí. U Smacka neskončíte pouze u hrození rukama nahoře, často se to zvrhne i do pořádnýho moshe.

 

wiki facebook youtube last.fm

Dukla Vozovna (CZ)

D U K L A V O Z O V N A – Je to neuvěřitelné, ale tato pardubická punkrocková parta přijede letos na Mighty Sounds úplně poprvé. A nebude to jen tak ledajaké poprvé, protože v Táboře oslaví svůj již 15. rok existence. Typický sound energického punkrocku ozvláštněného o dokonce dvě tahací harmoniky (chcete-li akordeony) dává Dukle pořádnej nádech folkpunku. Veselá hudba, která vás okamžitě strhne do kotle, chytlavé refrény a pořádnej kotel – to je Dukla Vozovna.

web Facebook Bandzone Youtube