Zdravíme všechny hladové Mighty people!

Festival se nám nezadržitelně blíží. V množství informací ke kapelám, line-upu a organizačním náležitostem bude dobré se podívat ještě na poslední příspěvek co se týče novinek z nabídky jídla.

Náš oblíbený veganský stánek Bystrý Králík (jinak vegetariánská a veganská restaurace z Mělníka) hlásí, že se posledních pár týdnu věnoval vylaďování své verze polévky Pho a ještě více u ní vychytali chutě a detaily. Kromě toho si našli také nového dodavatele na pečivo do svých fantastických vegan hot dogů. Už minulý rok patřili k největším objevům, tak se máme určitě na co těšit. Pokud jde o vegany, tak nesmíme taky zapomenout na účast stánku Paella Don Olino , kde se opět před vašimy zraky bude připravovat tradiční španělská pochoutka – paella, a to ve veganské verzi.

Zásadním rozšířením prochází také snídaňová nabídka v kempech. Letos bude zajištěna ve všech druzích kempového ubytování. Na klasickém místě vedle pivního stanu u vstupu do kempu bude velká kavárna (CAFÉ&SNACK) se samoobslužným snídaňovým pultem, otevřena nonstop, letos nově od čtvrtečního poledne. V sobotu, neděli a pondělí vedle velké kavárny v čase 8-12 bude fungovat stánek COFFEE & CAKE pro rychlé odbavení těch, kteří nepotřebují „velkou“ snídani, ale potřebují rychle kávu a malé jídlo. Novinkou je, že v pátek, sobotu, neděli, pondělí bude v Parking campu umístěno SELADONOVO BISTRO, které by mělo obsloužit lidi z Parking campu a z parkoviště. Od pátku do pondělí také bude v Camp Village DeLuxe nově otevřen MORNING CLUB s nabídnou kávy, moučníků, snídaňových palačinek, anglických snídaní (vejce, párečky, slanina, fazole, gril.zelenina), fresh juiců apod. (otevřeno bude od 7 – dle zájmu).

V areálu festivalu budou letošní novinkou tapiokové placky, které jsou původním pokrmem indiánů z brazilského severovýchodu, dnes představují oblíbený street-food nejen v Brazílii. Tapioka je škrob z manioku jedlého, tropické brambory s velkou protáhlou hlízou. Z tapioky o správné vlhkosti lze rovnou péct placky na rozpálené pánvi, není potřeba přidávat žádný tuk, vejce, mléko či jiné přísady, pouze placku vhodně naplnit. Náplně můžete volit slané nebo sladké dle vlastních preferencí a fantazie, inspirovat se můžete recepty zveřejněnými na http://www.tapiokove-placky.cz/. Tapiokové placky představují tradiční přírodní jídlo, které zároveň splňuje moderní nároky na zdravou bezlepkovou stravu.

Další novinkou bude stánek s autentickou indickou kuchyní. Indická kuchyně se ve třináctileté historii Mighty Sounds objevila pouze dvakrát a jsme rádi, že vám ji budeme moci po delší pauze opět nabídnout. Stánek zajišťujě vyhlášená pražská restaurace Lal Qila – The Indian Restaurant sídlící na pražských Vinohradech. Připraví pro vás masové i vegetariánské pokrmy nebo tradiční nápoj Mango Lassí. Na akci přivezou pro přípravu pokrmů také originální tandoori pec.

Velkou novinkou, která doposud na Mighty chyběla, nebo se vyskytovala pouze okrajově, jsou ryby. Můžete se těšit na rybí stánek KARYBYK. Čerstvé ryby vylaďují bylinkami a postupně přidávají speciality, které střídají dle aktuálního „výlovu“. Na Mighty Sounds budete určitě moci ochutnat přímo z kouřícího grilu tygří krevety, čerstvou makrelu, lososa a chobotničky. Vše podávané se salátem a opečenou bagetkou.

Poslední zmínka patří prémiovým burgerům od Vehykl Food Trucku . Jedná se o celkově již patý food truck, který jsme vám postupně na stránkách představili, takže jste si asi sami domysleli, že se letos na Mighty objeví nová food zóna, která bude tvořena výhradně z Food trucků. Na tohle „parkoviště“ se sami už dost těšíme.

Toto je poslední informace a v pátek si už budete pochutnávat přímo na akci. Vidíme se všichni na místě a dobrou chuť!