Mighty Sounds 2016 a nabídka jídla – díl druhý: U Sýráků, Inspiral Burger, Café Cool Bar, www.cajovycatering.cz

Představujeme vám svá oblíbená stanoviště s jídlem, která najdete v areálu festivalu, abyste se spolu s námi mohli začít těšit na to, co si v průběhu Mighty Sounds dáte. Každoročně se snažíme vyjít vstříc všem návštěvníkům a přinášíme tedy pestrou nabídku stálých a prověřených jídelních stánků. Kromě toho celý rok sledujeme a snažíme se hledat nové věci, ať už během food festivalů nebo třeba na populárních farmářských trzích a některé zajímavé a použitelné novinky pak přinášíme i na Mighty Sounds.

Pokud jde o sortiment, určitě i letos můžete počítat s „festivalovou klasikou“, kterou řada návštěvníků na akci prostě chce a ráda konzumuje. Počítejte tak určitě s nabídkou např. grilu, gyrosu, langošů, halušek, bramboráků, párků v rohlíku, trdla, grilovaných kuřat či nudlí. Jak už jsme ale psali v prvním článku o nabídce jídla, máme pro vás i celou řadu opravdových dobrot.

U Sýráků

Skvělou pochoutku nám už třetí sezonu nabídne oblíbené dejvické bistro U Sýrákůkteré přiveze lahodný Raclette. Název sýru „Raclette“ je odvozen z francouzského slova racler, které znamená škrábat.

Sýr se zahřívá na jedné straně, kde se roztaví a poté seškrábne. Roztavený se podává s grenaille brambory, nakládanou okurkou a cibulkou. V sortimentu bude také jako zapečený sýrový toust v jihočeském pecnu.

Inspiral Burger

Burgery pak ochutnáte jak masové tak vegetariánské a to od „veteránů“, kteří na Mighty Sounds jezdí již od prvního ročníku – tedy plzeňských Inspiral Burger.

Café Cool Bar

Další verzi burgerů, které začínají být i u nás stále populárnější – tedy tzv. „pulled pork burger“ nabídne lokální táborský Café Cool Bar.

Čajovna – Čajový catering

Po roční přestávce kdy nám bohužel vypadnul dodavatel čajovny máme od minulého ročníku nového dodavatele z nedalekých Českých Budějovic – www.cajovycatering.cz.

Příště o nabídce pro vegetariány a vegany.

Vidíme se na Mighty a dobrou chuť!

//

Mighty Food 2016, Vol. 2: U Sýráků, Inspiral Burger, Café Cool Bar, www.cajovycatering.cz

Every year, we try to make your taste buds happy by providing a rich selection of quality food vendors. Even when the festival is not on, we keep our eyes peeled and are constantly on the lookout for new interesting food wizards – be it at food festivals or at the popular farmer’s markets – in order to bring the best festival-friendly food to Mighty Sounds. To whet your appetite for this summer’s Mighty Feast, we would like to introduce some of our favourite picks.

Even this year you can count on the classic festival staples that many visitors love, including a selection of barbecue delicacies, gyros, lángos bread, Slovak halushki, potato pancakes, hot dogs, trdelník pastry, grilled chicken and noodles. But like we said in our first piece on Mighty Food, there will be a wide choice of gourmet specialties to choose from as well!

The popular snack bar U Sýráků, decamping from Prague’s Dejvice to Mighty Sounds for the third time, will be offering the delicious raclette cheese. Its name is derived from the French expression racler, which means to “scrape off”. It is prepared by heating one side of the cheese so that it melts and is then scraped off – to be served with new potatoes, pickles and onion. Their menu will also include raclette in baked cheese sandwiches made of South Bohemian bread.

Don’t forget to try burgers (for meat-eaters as well as vegetarians) from our favourite veteran burger-makers, who have been feeding Mighty People since Mighty Sounds No. 1: Inspiral Burger from Pilsen. Pulled pork burgers, another type of burgers that is quickly gaining popularity around here, will be served by Café Cool Bar. Since last year, after a year’s pause after losing our old tea vendor, we’ve had a new tearoom from the nearby town of České Budějovice: www.cajovycatering.cz.

Next time we’ll explore the vegetarian and vegan options!

See you at Mighty Sounds… and bon appétit!

aktualizováno 31.5.2016