First Blood (USA)

Metal – hardcorová úderka First Blood se zrodila v roce 2002 v San Francisku. Původně se jednalo o vedlejší projekt dvou členů kapely Terror, kteří spolu už dříve hráli v metalcorové kapele Sworn Vengeance. Oba spojovalo sociální a politické smýšlení a taktéž veganství. First Blood sice původně nebyl zamýšlen jako projekt na plný úvazek, ale hned první koncert si skupina střihla s hard ikonou Cro-mags, a od roku 2005 se stala hlavní kapelou zmíněných členů. Užijte si kultovní nátěr jako hovado!

web   wiki  myspace facebook   youtube   last.fm

Mad Sin (DE)

Mad Sin slaví na psychobilly scéně již více než čtvrt století existence. Kapelu založil berlínský mazák Koefte. Brzy svým psychobilly s výraznými výlety do punku, country ale i metalu začala promlouvat k široké veřejnosti od Evropy přes USA až po Japonsko – a není se čemu divit. Stylová show, perfektně zahraný rock’n’roll, cvakání kontrabasu, elvisovské sestřihy, hororové texty i vzezření jsou stručnou charakteristikou skupiny, kterou rozhodně na poli psychobilly nelze přehlédnout. Na svém kontě mají jedenáct alb, na nichž se objevila celá řada žánrových kolegů, například i Lars Frederiksen z Rancid.

web   wiki  instagram  facebook   youtube   last.fm   

Total Chaos (USA)

Total Chaos z americké Kalifornie jsou ortodoxní punkovou partou, která by se, pakliže by to jejím členům nebylo srdečně jedno, bez uzardění mohla pyšnit přízviskem legenda. Svižný, drsný a přímočarý hardcore punk drhnou od roku 1989, vydali devět řadových alb (poslední z nich Battered And Smashed v roce 2011), přispěli na slušnou řádku kompilací a jejich image, odkazující se k punku 80. let, by se bez vzorně obarvených a vždy perfektně špičatých bodlinatých čír neobešla. Jejich jasně definované antifašistické názory a neměnné sociálně kritické postoje nejsou jen jakýmsi proklamativním heslem vyšitým na obligátních křivákách. Zaprvé, zpívající frontman Rob Chaos stál u zrodu kultovního labelu SOS Records, na kterém vydávaly alba formace jako The Exploited, Vice Squad, Sham 69 nebo The Adicts, ale co je možná důležitější, kapela jako taková se, mimo jiné, podílela na vzniku organizací United Valley Punks, Orange County Peace Punks či Alternative Gathering Collective, a aktivně se angažovala v akcích vegetariánských uskupení pod hlavičkou Food Not Bombs.

Hudebně Total Chaos odkazují k raným The Exploited, GBH, Discharge nebo UK Subs a křísí tak, spolu s The Casualties, tzv. zlatou éru britského street punku, kterou symbolizují právě výše uvedené kapely a léta 1980 až 1985. Na Mighty Sounds se Total Chaos představili už dvakrát, kdy jsme si na vlastní oči, uši a nakonec i kůži ověřili, že opravdu dostávají svému jménu. Spousty piva, levné whiskey, ještě levnějšího laku na vlasy a na pódiu sypačka jako blázen – to je tahle parta veteránů a my si po letech můžeme být zase jednou jistí, že s nimi se Mighty Sounds ponese ve znamení viva la punk, just one life, anarchy!

wiki  myspace  facebook   youtube   last.fm  

Malignant Tumour (CZ)

Ostravská rock’n’rollová klasika, která původně brouzdala ve vodách extrémní metalové muziky, se dala dohromady v roce 1991. Dneska kluci slaví bezmála 25 let na scéně a je to sakra znát. Album Earthshaker bylo nominováno v kategorii hard and heavy v žárnových cenách Anděl a v roce 2010 vyhrálo. Nejnovější album Overdose & Overdrive vyšlo v roce 2013 na německém labelu War Anthem Records. Máme radost, že se kluci u nás zase objeví.

web facebook   youtube   last.fm 

Pub Animals (CZ)

Českobudejovická reggae parta Pub Animals se vrací po letech zpátky na místo činu. Po odchodu původního frontmana se pozice hlavního zpěváka ujal charismatický trombonista, který dal hudbě a tvorbě Pub Animals nový rozměr.

web facebook   youtube  last.fm instagram bandzone

 
aktualizováno 9.12.2015