Feine Sahne Fishfilet (DE)

Německá politicky smýšlející punková úderka Feine Sahne Fischfilet vznikla v roce 2007 ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko. Vzhledem k některým radikálnějším postojům se kapela tu a tam dostala do problémů. Dokonce byla i soudně označena jako škodlivá pro mládež, což nás samozřejmě zaujalo. V roce 2023 vydali hned dvě desky, studiovku Alles Glänzt a živák Komm mit aufs boot. Už se na ně hodně těšíme!

Jaya The Cat (NL)

Další Mighty klasika, aneb oblíbená ska reggae parta postavená kolem bostonského rodáka Goeffa Lagadeca, se vrací na letišti v Táboře. Na scéně působí přes dvacet let a v naší kotlině se těší velké popularitě. Brilantní mix reggae a punku s těžko popsatelnou esencí opravdovosti zaujme na první poslech a doslova hypnotizuje. Připravte se na pořádnou party!

Silverstein

Post hardcorová partička z kanadského Ontaria, Silverstein, se dala dohromady v roce 2000. K názvu členy kapely inspiroval známý básník, zpěvák a především autor knížek pro děti Shel Silverstein, kterého v mládí s oblibou četli. Od roku 2000 Silverstein nabušili nespočet desek. Ta poslední se jmenuje Misery Made Me a vyšla v tomto roce. První čtyři desky vyšly na kultovním hardcore labelu Victory Records, ze kterého pak kluci přesedlali k Hopeless Records a dalším. Z hlediska zvuku dnes Silverstein mnohem více zapadají mezi kapely vydávající pod Rise Records, než před lety, kdy vydávali pod hlavičkou Victory Records. Hudba je mnohem přímočařejší, melodičtější a bez zbytečně složitých kytarových sól. Zpěvy jsou čistější a více mainstreamové, přesto dostatečně agresivní. Silverstein zkrátka dozráli, jejich texty se vyznačují emotivností a poetičností. Těšíme se, jak to rozbalí naživo.