Feher Fekete Kerek

Feheři na Mighty Sounds! Stálo nás to spoustu přemlouvání a prošení, ale nakonec se tohle černo-bílé kolo, o kterém si již mnozí mysleli, že se nepohne, sjede z všemožných dálek, roztočí se a předvede unikátní show na letošním Mighty. Tenhle reggae-ska-balkan-gipsy band vznikl v roce 2001 a čile koncertoval a rozvážel dobrou náladu až do roku 2012. Členové kapely se poté rozutíkali všude po světě a už to vypadalo, že FFK naživo již nikdy neuvidíme. Když jsme se ale dozvěděli, že si za poslední dobu čas od času přeci jen někdy pro radost brnknou, započali jsme složitá diplomatická jednání, jejichž výsledkem je jejich jedinečná show letos na Čápáku. Jak se kapela nechala slyšet, nejedná se o žádný comeback. Je to tedy jedinečná šance jak Fehery opět vidět… A kdo ví… Možná přijede i Pafča.
OM MANI PADME HUM…

bandzone  youtube facebook lastfm  

Mordors Gang

Plzeňské rockabilly/psychobilly trio hraje od roku 2001 a patří mezi tuzemské žánrové špičky. Svůj recept na koktejl hudby, kterou hrají, popsali následovně. Vezměte pěkně uzrálého Elvise a Johnnyho Cashe a vhoďte do mixéru, nadrobno nakrájejte country a surf music a okořeňte lžící punku. Míchejte, a když směs začne modrat, přidejte slovní eskamotérství Felixe Holzmanna a zbytky šminek po Marilyn Monroe. Takto zhotovenou směs za stálého míchání vlijte do nejbližšího kanálu. A jsou tady Mordors gang, hudba, která nezřídka pobaví! Zatím poslední album z roku 2015 dostalo název Pterodactyl, ale pozor, podle informací, které máme, je velmi pravděpodobné, že v době festivalu spatří světlo světa zbrusu nová placka. Na té by se mělo objevit 15 starých, znovunahraných fláků.

facebook  bandzone youtube

Discoballs

Diskokoule asi už většina návštěvníků zná a to, že teď chytili novou mízu, se už taky v kuloárech začalo šuškat. Navzdory názvu disko u Discoballs moc nečekejte. Naopak se můžete těšit na pořádný nášup 2tonu třetí vlny, který tu a tam sklouzne až do ska punkových vod. Dohromady se dali v roce 2006 a na svém kontě mají tři alba. První s názvem Disco Very Chanel z roku 2008, druhé z roku 2010 s názvem Rise And Shine a poslední Dance Like Nobody’s Watching (2014). Momentálně v ustálené sestavě makají na repertoáru a na koncertech už můžete slyšet nové pecky. Že by se chystala nová deska?


web  facebook bandzone myspace bandcamp  lastfm  youtube

Věc Makropulos

Tuhle partičku z východních Čech jste mohli vidět minulý rok na čtvrtečním warmupu. Tekl pot a nakonec vlastně i krev a voda do synťáku. Letos se kluci přesouvají na jedno z festivalových pódií, aby předvedli plnohodnotnou show. Vznikli v roce 2010 pod vlivem kapel jako Rage Against The Machine či Red Hot Chili Peppers. Rytmický základ kapely tvoří kytara, basa, bicí a je doplněn o klávesové nástroje, samply a trubku. O texty a rap se stará dvojice MC’s podpořená zpěvovými vokály. Momentálně vydávají zbrusu nové EP Každej pes jinej rap, takže můžete okusit, podpořit, naposlouchat. Těšíme se na šou ČEŽUŠ.

bandzone  facebook youtube

The Drain

Je libo trochu garážového glam rocku? Těžko říct, jak popsat tuhle extravagantní partičku s netradičními přístupy k hudbě, ale možná, že místo popisování bude lepší, když si kapelu poslechnete a uděláte si obrázek sami. Ideálně pak můžete začít zbrusu novou plackou s názvem Bangolia. Desky se produkčně ujal Greg Gordon, který spolupracoval například s Oasis, Blondie, Run DMC nebo Public Enemy. Nutno dodat, že se fakt povedla a obsahuje nekolik poloh od pořádně ušpiněného rock’n’rollu až po vyklidněný stoner rock. Nenechte si je ujít živě!


bandzone youtube  youtube

Street Machine (CZ)

Pardubická hard core metelice Street Machine pěkně krásně uzavře dnešní zveřejňovačku. Dohromady se dali v roce 1995 a za ty roky se stali pořádně prověřenou značkou. Sestava se tu a tam měnila, ale energie, která z kapely sálá, nikoliv. Užijte si povedeny mix hard core, metalu, punku i hip hopu.

bandzone facebooku  youtube

aktualizováno 1.2.2017