Fast Food Orchestra feat. Dr. Kary (CZ)

Fast Food Orchestra už jako by byli součástí Mighty inventáře. Patří totiž mezi několik málo kapel, které nevynechaly ani jeden ročník. Jsme rádi, že i letos na Čápák dorazí. Kapela za svou skoro 15. letou historii stihla objet snad všechny kouty našich luhů a hájů, vydala celkem šest studiových desek a zahrála si prakticky po celém světě, včetně destinací jako je Brazílie nebo Izrael. V listopadu roku 2011 vydala kapela prozatím poslední desku Wanted for Cooking, na které své ska a reggae kořeny zkombinovala snad se všemi myslitelnými žánry. Asi nejznámější peckou z této desky je Modrá raketa, která se stala pro mnohé hymnou loňské festivalové sezóny. Na její úspěch navázali Fast Food Orchestra singlem Karma Holiday, který pokřtili v prosinci minulého roku v pražském Lucerna Music Baru spolu s anglickými fešáky Buster Shuffle. Karma Holiday působí jako návrat kapely ke svým základům a do značné míry naznačuje další směřování kapely.

youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Y39hD1GXfuE

The Talks (UK)

Mladá, nicméně naprosto nadupaná parta z Yorkshiru do programu Mighty zapadne jak žádná jiná. The Talks si cestu ke slávě teprve klestí a nutno dodat, že velmi úspěšně. Společně s Buster Shuffle začínají formovat čtvrtou vlnu ska, nebo to tak alespoň působí.

Na svém kontě toho zatím moc nemají, ale vyhazují pěkně po singlech a musíme říci, že nás si získali na první poslech. Navíc se zdá, že nejsme jediní, neboť kluci koncertují po Evropě o sto šest a za svoji krátkou existenci už stihli předskakovat třeba The Specials nebo Rancid.

V jejich hudbě je slyšet mix všech předešlých vln ska. Poslední singl „Can Stand The Rain“, v němž hostuje legendární Neville Staple, je naprosto skvělá těžkotonážní pecka, která dost kvalitně pracuje s původní jamajskou náladou, ale přidává něco navíc. Single „Friday Night“ je geniální 2 tone, který zase svou náladou a výbušným melodickým refrénem připomíná The Planet Smashers. Jsme hodně zvědaví, jak budou chlapci válet na živo.

youtube: http://www.youtube.com/watch?v=5-0IEQ1u7LA

Electric River (UK)

Další mladá britská kapela. Však moc dobře víte, že máme ostrovany rádi – a nejenom ty starý páky, ale i mladou krev. Eletric River nejsou stejně jako The Talks moc provaření, ale to se může velmi rychle změnit. Zkrátka a dobře, po prvním poslechu nejednomu filutovi dojde, že je to kapela s obrovským potenciálem.

Jednoduše tuhle partu zaškatulkovat sice nejde, ale pokud se na to podíváme velmi zjednodušeným pohledem, v našem případě možná spíš poslechem, pak je to prostě nefalšovanej rockec. Povařte Bruce Springsteena spolu s Thin Lizzy a The Clash a máte tady mladé a nadějné následovníky Eletric River.

youtube : http://www.youtube.com/watch?v=KuWcGWHLmT8

aktualizováno 24.3.2013