Fast Food orchestra  (CZ)

Vlajkonoši míru a lásky momentálně oslavili dvacet let. K tomuto výročí si na tour povolali rytíře z historických sestav a oprášili hromadu již dlouho nehraných věcí. Některé z nich zařadili do playlistu i na letní festivaly, takže se kromě již zaběhlých strun můžete těšit na hromadu starých fláků, které se díky vzpomínkové akci vrátily do hry. 1. května Fast Food navíc vydávají nový video singl s názvem Do práce, takže buďte ve střehu!

Kumbia Queers  (ARG)

„Two-spirited“ holky z Buenos Aires a jejich skvělý mix punku a cumbia historicky poprvé na Mighty Sounds! Holky se daly dohromady v roce 2007 a nejprve hrály covery svých oblíbených punkových a rockových kapel v tradičních rytmech cumbia. Později svůj styl vycizelovaly do podoby, kterou samy nazývají tropical-punk s odkazy na queer kulturu a queer poetry. Energická  a zábavná formace, která rozhodně stojí za poslech.

The Originators (NL)

Už bylo na čase přizvat nějakou pořádnou northern soulovou partu, co říkáte? The Originators jsou z Holandska, kde se v roce 2012 sešli kolem bubeníka a kapelníka Chrise Van Der Meera. The Originators jsou hrdí, že jako první a jediná holandská kapela vzkřísili místní northern soulovou undergroundovou scénu s odkazy za šedesátá léta, hnutí MOD, akrobatické tance, amfetaminy a dj’s hrající právě tuto hudbu. Doufáme, že naši northern souloví tanečníci a tanečnice nezklamou a předvedou celému světu, jak to má na parketu vypadat.

The Rocket Dogz (CZ)

Kde jsou ty časy, kdy jsme “Rakeťáky” představovali jako mladé neklidné kluky. Dneska se už o této partě s mezinárodním přesahem dá pomalu mluvit jako o legendách žánru. Tedy, ne, že by tak zestárli, ale jejich přínos hudebnímu světu se upřít nedá. The Rocket Dogz jsou již poměrně dlouhou dobu Mighty stálicí a jejich frontman Woody je navíc dvorním grafikem festivalu, takže spojení téměř dokonalé. Nenechte si ujít jejich mix rock’n’rollu, punku, rockabilly a psychobilly.