Everlast (USA) 

Erik Francis Schrody aka Everlast, americký rapper, zpěvák a písničkář, známý jako frontman newyorské hip hop legendy House Of Pain, dorazí se svým sólo akustickým projektem na desátý ročník Mighty Sounds.

Everlast se zrodil jako člen Rhyme Syndicate. Jeho první album Forever Everlasting i přes to, že se na něm výrazně podílel Ice T, byl komerční propadák. Poté se však spojil s dalšími hudebníky, mezi kterými byl například DJ Lethal nebo středoškolský spolužák Danny Boy a zformovali House Of Pain. S eponymním albem a platinovým singlem Jump Around tak na začátku devadesátých let House Of Pain kralovali hitparádám. Jump Around byl dvakrát zremixovaný. Chuligánská vizáž irsko-amerických „rapperů“ byla pro fanoušky značně matoucí, zvláště pak když se objevovali na turné s kapelamu jako The Ramones, Beastie Boys nebo Rage Against The Machine.

Druhé album s názvem Whitey Ford Sings The Blues vyšel v roce 1998, tedy dlouhých osm let mezi kterými koncertoval s House Of Pain. Album vydal těsně poté, co prodělal srdeční zástavu. Album bylo kladně přijato hudebními kritiky a i po stránce komerční si na sebe vydělalo. Singl What It’s Like společně se singlem Ends bodovali v US Rock Top 10. 

wiki    facebook     youtube   last.fm

Kevin Seconds (USA)

Předpokládáme, že o vystoupení kalifornské hardcore úderky 7 Seconds na Mighty Sounds fanoušci kapely oběcně ví. Pokud by tomu tak nebylo, tak tedy ještě jednou pro jistotu! Ano, 7 Seconds vystoupí na desátém ročníku Mighty Sounds a kromě tradičního old school setu představí i novou desku Leave A Light On.

Kevin Seconds je frontman, skladatel, zpěvák, ilustrátor, grafik, designer. Zkrátka cokoliv vás jenom napadne. Myslíme si, že by byl velký hřích tohoto pardála nepřizvat k akustickému vystoupení. Kevin totiž komě své tradiční hardcore polohy docela dobře dokáže odzpívat zadumané a tklivé melodie jen tak s kytarou, což už průběžně dělá od roku 1989.

Rock Leon (USA) 

Rocky Leon v té naší české kotlince není žádnou neznámou. Sluníčkový písničkář objíždí svět se svoji kytarou, ukulele a několika loopovými mašinkamu. Na Mighty Sounds již před lety vystoupil a byl velmi kladně přijat.

Narodil se v San Franciscu rakouské mámě a brazilskému tátovi a dětství prožil pendlováním mezi San Franciskem a Rakouskem.  Začal se věnovat hudbě s hodně srdečným cílem – rozhodl se ve svých textech neužívat zápory a negativní komenty. Mix ska, reggae a punku s jasným názorem na život.

Astpai (AT)

Rakouská punková úderka Astpai je známá tím, že není místo na celém světě, kde by nehráli a tak další zastávkou při jejich společném turné s Only Crime bude i táborské letiště a festival Mighty Sounds.

Jejich hudba je tvrdá, zároveň nad míru melodická, plná zpěvných sing-a-longů, sociálně kritických textů a v jejich tvorbě můžete slyšet celou škálu punk rockových i hardcore vlivů.

Cocoman And Solid Vibes (CZ)

Český zpěvák, producent a písničkář Cocoman (Adam Lanči), který tuto středu pokřtil se svou kapelu Solid Vibes nové album Zázraky v pražském Lucerna Music Baru, taktéž bude součástí desátého ročníku.

To, že videoklip k písni Stoupám nebude pro reggae umělce úplně standardní, se dalo více méně očekávat. Adam se již delší dobu snaží svoje hranice posunovat někam dál za obzory své původní tvorby.

Trash Candy  (SLO)

Slovinská parta Trash Candy se dala dohromady v roce 2009. Debutovali v roce 2011 s deskou What’s Your Story a v roce 2013 vydali druhé album s názvem Running From Something, Searching For Anything. V čele Trash Candy stojí mladá dračice Pija s ladným vokálkem ne nepodobným kapele Paramore či Avril Lavigne.

aktualizováno 21.5.2014