Enter Shikari (UK)

Post-hardcorová parta z londýnského předměstí St Albans se dala dohromady v roce 2003. Kluci se prosadili především díky na svou dobu netradiční kombinaci hardcoru, metalu a jejich podžánrů s elektronickou muzikou, zejména s dubstepem a d’n’b. Byly to právě tvrdé metalové riffy, které společně s elektronickými samply daly Enter Shikari nezaměnitelný charakter.

Kapela debutovala v roce 2007 albem Take To The Sky, které se umístilo na čtvrtém místě oficiální UK Charts. Následovala alba Common Dreads (2009) a A Flash Flood Of Colour (2015). Momentálně jsou fanoušci kapely plni očekávání, neboť 19. ledna 2015 Enter Shikari vydávají zbrusu nový kousek s názvem The Mindsweep, který bude obsahovat dvanáct válů a jeden skrytý track. Právě ten nedávno kapela vyhodila společně s videoklipem a nese název Slipshod.

Enter Shikari se svojí hudbou objeli celý svět od USA, přes Austrálii či Japonsko, od klubů až po ty největší světové festivaly. Díky těmto zkušenostem jsou ES vyhlášenou živou kapelou a jejich koncerty patří k pořádným mejdanům. Přesvědčit se mohou jak návštěvníci lednového vyprodaného pražského koncertu, tak i publikum na Mighty Sounds.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter
SICK OF IT ALL (USA)

O „Sikovky“ usilujeme už několik let v řadě, ale až do tohoto roku jsme neměli štěstí. Jeden z nejzásadnějších kamenů newyorské hardcorové scény konečně uvidíme v Táboře na letišti.

Sick Of It All v roce 1986 založili bratři Lou a Pete Koller. Na svém kontě mají jedenáct alb, z niž poslední s názvem The Last Act Of Defiance z tohoto roku vyneslo kapelu na neuvěřitelné sedmnácté místo v billboard charts. Sick Of It All reprezentují starou new yorskou hardcorovou školu. Rychlá tempa, valivé riffy a jasná message! This is Hard Core!

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

8°6 Crew (FR)

Tahle francouzská parta se dala dohromady v roce 1995. Původně to byli jen čtyři kluci, který mastili Oi! s příchutí druhé doby, ale s příchodem dechové sekce a kláves se jednou provždy oddali ska. V roce 1998 nahráli v Německu svoje první abum s názvem Bad Bad Reggae, kterého se prodalo 2000 kusů, což je na tehdější poměry a žánr číslo velmi dobré. Od té doby se už bylo jasné, že street punk nadobro opouští. V roce 2001 nahráli ska, reggae a dubové EP/CD s názvem Menil Express, které vyšlo na Mad Butcher Records a sklidilo samé dobré kritiky. Kapela sice měla hodně našlápnuto, ale jak už to často bývá, jejím členům to nezabránilo se na pár let, konkrétně do roku 2008, rozpadnout. V roce 2010 vydali zatím poslední album Old Reggae Friends. Letos naopak vypráskli EP s názvem The Oi! Years. Navzdory všem předsevzetím toto epéčko obsahuje tři Oi! pecky a po ska a reggae zde naopak není ani vidu ani slechu. Těšíme se, jakej mix skinhead reggae tahle parta rozjede na Mighty.

myspace     facebook     youtube     last.fm    

Yellow Cap (DE)

Offbeatoví maniaci Yellow Cap vznikli pod vlivem široké škály hudebních žánrů od funky přes ska, rocksteady, reggae či jazz. Dohromady se dali v roce 1999 a své fanoušky si začali nacházet díky kreativnímu a tanečnímu stylu, velmi inteligentně nakombinovanému s příbuznými hudebními odnožemi. Kapela dlouhodobě vydává na Pork Pie Records a i díky tomuto faktu se jejich hudba dostává k fanouškům žánru po celém světe. Kapela několikrát objela celou Evropu a na turné se objevila i v Brazílii. Fanoušci Mighty Sounds již také měli možnost Yellow Cap před lety vidět – ti, kteří je z nějakého důvodu prošvihli, mají tudíž další příležitost.

web  myspace     facebook     youtube     last.fm    
The Uprising (DE)

Tahle čtyřčlenná berlínská punkrocková partička se dala dohromady v roce 2012. Hlavním důvodem vzniku bylo hrát kdykoliv a kdekoliv, ale hlavně hodně často! Rok po vzniku, tedy v roce 2013, vydali eponymni debutovou kazetu u Mustard Mustache. Na základě tohoto DIY počinu za společného přispění Bad Dog Records a Guitar Mafia Music The Uprising vyávají 7’vinyl Down We Go, stejně tak jako CD obsahující oba dosavadní počiny. Nyní jsou (jak jinak) opět na cestách, na nichž jednou zastávkou bude letiště v Táboře.

web  facebook  youtube 

aktualizováno 21.12.2014