Dune Rats

Australská parta, která míchá ty nejchutnější punkrockový koktejly zalitý sluncem, skatem, surfem a dobrou náladou. Nesmí chybět ani kámoši, jointy, tuna humoru a bezprostřednosti. Jestli mají Státy Fidlar nebo Kanaďani PUP, tak Austrálie má především Dune Rats, kteří tvoří vlajkovou loď poměrně výživné australské hudební scény. Dohromady se dali v roce 2010 a jejich zatím poslední deska, která vyšla v roce 2022, nese název Real Rare Whale.

The Baboon Show

Obecně se ví, že Skandinávie je jakousi továrnou na kvalitní kapely s mezinárodním přesahem a obzvláště pak Švédsko se může tímto fenoménem pyšnit ze všech evropských zemí nejvíce. Stockholmská partička The Baboon Show je jednou z nich. Řízný rock’n’roll jako z čítanky s poctivým punkovým základem a pořádně divokou Cecilkou za mikrofonem vznikl v roce 2003. Zatím poslední deska téhle formace se jmenuje God Bless You All.

Authority Zero

Devadesátková punkrocková klasika Authority Zero vychází ze skate punkového prostředí, podobně jako např. Dune Rats. Kluci se navíc nebojí ani reggae a ska, které sice v jejich tvorbě tvoří jen okrajovou složku, ale i tak jsou vlivy zcela patrné. Zformovali se v roce 1994 a zatím poslední deska, která jim vyšla v roce 2021, se jmenuje Ollie Ollie Oxen Free.