Dubioza Kolektiv (BIS)

Do Tábora se nám vrací skvělá bosenská parta Dubioza Kolektiv, která s každou deskou zraje jako víno. Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Když pomineme balkánské kořeny, které jsou v jejich tvorbě naprosto zřetelné, je tu také celá řada globálních inspirací, které se do kapelní tvorby vloudily. Mezi ně patří punk, ska, reggae, hip hop, ale třeba i elektronika. Tahle parta je navíc dost slyšet nejen hudebně, kluci v písničkách otevřeně říkají to, co mnozí a hlavně politici velmi neradi slyší. Zformovali se v roce 2003, jejich diskografie obsahuje 7 LP a několik singlů a obdrželi také nespočet hudebních cen a nominací, které si rozhodně zasloužili. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná!

Los Fastidios (IT)

C’mon c’mon… a dál už to všichni samozřejmě známe. Los Fastidios nehrají na Mighty Sounds poprvé a pokud na svět nespadne obří meteorit, zřejmě ani naposledy. Italská parta začala hrát v roce 1991 ve Veroně a jako hudební žánr si zvolila energický melodický street punk namixovaný s klasickým osmdesátkovým britským oi punkem. Zásadní úlohu v hudbě Los Fastidios však hrají především texty zaměřené na sociální problémy, antifašismus, svobodu nebo práva zvířat.

Mono & Nikitaman (DE)

Pro nás velmi zajímavý přírůstek do Mightí rodiny! Mono & Nikitaman měli celkem slušný start své hudební kariéry. Jejich singly z desky „Guten Morgen Es Brenn“ prolétly éterem německých a rakouských rádií a zapsaly se tak do širšího povědomí. Když si poslechnete několik tracků, nebudete se asi divit, že nám byli doporučeni samotnými členy Irie Revoltés, kteří se objevují i v klipech kapely, společně třeba se zpěvákem ZSK a dalšími. Stejně tak se asi nebude divit tomu, že Mono & Nikitama je aktivistická kapela, která se ve svých textech jasně zřetelně vymezuje proti politice nenávisti, ultra pravici a fašizmu.