DUBIOZA KOLEKTIV (BIH)

Do Tábora se již podruhé vrací bosenská parta Dubioza Kolektiv, která s každou deskou zraje jako víno. Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Když pomineme jejich balkánské kořeny, které jsou v jejich tvorbě naprosto zřetelné, je tu také celá řada globálních inspirací, které se do kapelní tvorby vloudily. Mezi ně patří punk, ska, reggae, hip hop, ale třeba i elektronika. Tahle parta je navíc dost slyšet nejen hudebně, kluci v písničkách otevřeně říkají to, co mnozí a hlavně politici velmi neradi slyší. Zformovali se v roce 2003, jejich diskografie obsahuje 7 LP a několik singlů a nespočet hudebních cen a nominací, které si kapela rozhodně zasloužila.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

ACIDEZ (MEX)

Partička ostřílených rebelů valí přímočarej hard core punk po vzoru kolegů The Casualties nebo Total Chaos, které jste na Mighty Sounds měli možnost vidět. Acidez pochází z města Guadalajara, dohromady se dali v roce 2003 a v současnosti už zdaleka nepatří mezi neznámé interprety. Jedna z nejpracovitějších kapel punkového podhoubí Mexika hudbě obětovala úplně vše a zdá se, že právě přichází doba, kdy kapela sklízí sladké plody své práce.

web    myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

SIR PSYKO & HIS MONSTERS (AT)

Přesně tak, první zveřejnovačka by neměla opomíjet žánr psychobilly, a tak vám tady přímo na podnosu servírujeme rakouskou žánrovou špičku Sir Psyko & His Monsters. Čtyřčlennou kapelu založil basista a frontman Sir Psyko v roce 2006. Kapelu prý úplně nejlépe vystihují následující slova: psychobilly, chlast, mejdan, posedlost kostma a v neposlední řadě temná stránka rock’n’rollu. Sir Psyko se svými příšerkami objel všechny kontinenty, ale v ČR dosud nebyl. Jsme proto rádi, že premiéra bude právě na Mighty Sounds.

web    myspace     facebook     youtube     last.fm  

THE TOASTERS (USA)

Kdo by neznal newyorské pionýry třetí vlny ska? Na Mighty vystoupili několikrát a v čele se zakladatelem a toho času jediným původním členem kapely Bucketem patří k zásadním pilířům žánru ska v USA. Kapela vznikla v roce 1980 a za sedmatřicet let existence se v ní vystřídalo 54 muzikantů. Úctyhodné číslo, není-liž pravda? Nicméně to je spíše bulvární informace, podstatné je, že show The Toasters patří k těm, na kterých se určitě nudit nebudete. Můžete se jako vždy těšit na smršť nehynoucích evergreenů. 2-Tone Army Go Ahead!

web    myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

RENO DIVORCE (USA)

Zveřejňovačku prvních vlaštovek zakončíme touto skvělou partičkou denverských fešáků. Je tomu už pár let, co vystoupili na Mighty Sounds a několik měsíců, kdy se objevili v Praze a Brně. Reno Divorce zní, jako byste nakombinovali zvuk Social Distortion a melodičnost a hitovost Bad Religion. Zároveň však v žádném případě neztrácejí osobitost. Zkrátka a dobře – parádní kapela, která neprávem tak trochu žije ve stínu dvou zmíněných. Nenechte si je ujít.

 

web wiki  myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter