DUB PISTOLS  (UK)

Londýn byl vždycky tak trochu jinde, pokud se bavíme o hudbě a míchání žánrů. Velké množství přistěhovalců přineslo i velké množství všemožných hudebních žánrů a subžánrů, které se do sebe slily a vytvořili žánry zcela nové. Dub Pistols jsou zářným příkladem právě této těžko pojemnovatelné hudební diversity. V základu rozhodně můžete slyšet celou paletu karibských rytmů, k tomu ovšem uslyšíte i britskou punkovou syrovost typickou pro kapely jako The Clash. Co ovšem taktéž nebude chybět je bohatý rejstřík taneční hudby. Tahle kapela zkrátka hraje skoro všechno to, co neoddělitelně patří k festivalu Mighty Sounds. Na své si tak přijdou jak fanoušci ska, reggae či dubu, tak i přiznivci d’n’b , jungle nebo hip hopu.

WOLFBRIGADE (SWE)

Kultovní švédská úderka poprvé na Mighty Sounds se svým typickým a nezaměnitelným zvukem, který je snad ve všech ohledech jasně odděluje od ostatních hardcore kapel. Wolfbrigade se pod názvem Wolfpack původně zformovali v roce 1995 ze členů kapel Anti Cimex, Obscure Infinity a Harlequin. Jejich spojením vznikl zbrusu nový hardcorový válec s nemalou příchutí crustu nabroušeného jako břitva. Bude vám krvácet z uší a bude se vám to líbit!

TIM VANTOL & THE BAND

Holandský písničkář si prošel všemi různými kapelami a projekty od punkrocku po hardcore, až se nakonec stejně jako jeho kolegové Frank Turner nebo Chuck Ragan našel ve vyprávění svých životních osudů a dalších balad pouze s akustickou kytarou. Tento sympaťák se však po dvou letech na Mighty Sounds vrací s kompletní kapelou, takže i s tak trochu jiným vystoupením, než na které jsou jeho fanoušci běžně zvyklí.

THE TOASTERS (USA)

Pionýři třetí vlny newyorského ska zpátky v Táboře, aneb nikdy nekončící příběh jedné legendy! Kdo by neznal Roberta Hingleyho aka Bucketa, frontmana, kytaristu, skladatele The Toasters, který už tenhle two-tone maraton běží bez jednoho roku neuvěřitelných čtyřicet let. V kapele se za ty roky vystřídalo na šedesát hudebníků z celého světa, kteří na tomto kostkovaném valníku odjeli tisíce koncertů po celém světě a v průměru natočili jednu desku za čtyři roky. The Toasters jsou pověstní energickými koncerty a playlisty tvořenými jen těmi největšími ska evergreeny všech dob.

THE PEACOCKS (CH)

Celé dlouhé čtyři roky tihle kluci nehráli na Mighty Sounds, tak nastal ten správný čas zavolat je zpátky do zbraně, aby předvedli roky nastřádané skills tak, jak to máme rádi. The Peacocks proslavil mix rock’n’rollu a punku s tak melodickými popěvky, že to ani snad není možný. Celý příbeh The Peacocks již trvá třicet let a to i přesto, že na to kluci vůbec nevypadají. Roky dřiny, objíždění klubů, festivalů a natáčení desek tohle trio muzikantů doslova konzervovalo.