Dub Incorporation (FR)

Úderka ze Saint-Etienne se dala dohromady v roce 1997. Dub Incorporation debutovali v roce 2003 s deskou Diversité, která obsahuje zásadní singly My freestyle nebo Rude boy. Následovaly desky Dans Le Décor (2005), Afrikya (2008), Hors Contrôle (2010) a zatím poslední deska Paradise z roku 2013.

Tyhle francouzský reggae pardály jsme v roce 2009 pozvali na četné žádosti fanoušků na guestbooku. Nyní po dlouhých šesti letech nadešel čas pozvat je znovu a užít si jejich kvalitní esenci reggae, dubu, dancehallu i ska v kombinaci angličtiny, francouzštiny, arabštiny nebo berberštiny.  


web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter
The World Inferno Friendship Society (USA)

Brooklynská šílenost, bláznivě kombinující soul, punk, klezmer a jazz se taktéž po několika letech vrací na Mighty Sounds, potažmo i do České republiky, kde již několik let nevystoupila. Kapelou prošlo neuvěřitelné množství muzikantů a střídavě se v ní objevuje až na čtyřicet členů, aktivních je jich však jen něco mezi sedmi a deseti. Ústřední postavou tohoto punkového kabaretu je charismatický Jack Terricloth, který mezi písničkami vede avantgardní politické monology. Jeho neuvěřitelné historické znalosti a všeobecný politický přehled dávají textům i jeho proslovům další rozměr.


web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter
Los De Abajo (MEX)

Mexický koktejl rocku, salsy, reggae, ska, cumbia, přesně takový, který k festivalu neodmyslitelně patří, zaručují Los De Abajo. Jedná se o naprostou legendu žánru, která začala brouzdat po klubech a festivalech už v roce 1992. Původní sestava byla čtyřčlenná, ale posléze se rozrostla do počtu tradiční ska latino kapely. Na svém kontě mají Los de Abajo osm alb a tisíce koncertů doma v Mexiku i mimo něj. Klasická letní festivalová hopsanda pro všechny milovníky tohoto rozjetýho žánru.

wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm    twitter

Rattus (FIN)

Když hard core punk, tak pořádně legendární, nejlépe z Finska a ideálně premiéra na našem festivalu. Tahle kapela vznikla už v roce 1978 ve finském městečku Vilppula a dneska patří k nejznámějším finským partám tohoto žánru. V roce 1988 se Rattus rozpadli, ale v roce 2001 se zase dali dohromady a od té doby zdárně koncertují po celém světě. Jejich nejnovější album se jmenuje Turta, vyšlo v roce 2013 a bylo oceněno fanoušky kapely i kritiky po celém světě.

web    wiki     myspace     facebook     youtube     last.fm   

aktualizováno 8.3.2015