Ano, konečně je to tady!

Desátý ročník festivalu Mighty Sounds budeme slavit společně s těmito celtic punkovými velikány. Dropkick Murphys se dali dohromady v roce 1996 v Quincy v Massachusetts ovlivnění řadou svých hudebních oblíbenců, kterými byli například Stiff Little Fingers, The Pogues, The Clash nebo třeba i Thin Lizzy. Vykopli albem Do Or Die, které stejně jako tři následující alba vyšlo na pověstném labelu Tima Amstronga z Rancid, tedy na Hellcat Records. Původního zpěváka Mika McColgana, který s kapelou vystupoval do roku 2007, později nahradil frontman street punkových pionýrů The Bruisers Al Barr, který s kapelou vystupuje dodnes. Následovaly veleúspěšné desky The Meanest of Times (2007) a Going Out in Style (2011) a zatím poslední kousek z roku 2013, Signed and Sealed in Blood.

Dropkick Murphys kvalitně reprezentují bostonskou scénu. V jejich hudbě se prolínají irské kořeny s punk rockem či jeho subžánrem Oi!, ale i s celou škálou rockových elementů. Na pódiu se objevili společně s Brucem Springsteenem, který si navíc zahostoval i na jejich albu Going Out in Style a byť se to může někomu zdát nepředstavitelné, v roce 2009 otvírali koncert Aerosmith, se kterými si navíc střihli na pódiu hitovku Dirty Water. Jejich hudba se taky objevila v několika filmech a z poměrně malé kapely, která kdysi předskakovala například Mighty Mighty Bostoness, se stala respektovaná legenda, která headlinuje festivaly včetně našeho.

Jen málokterá kapela této velikosti a tohoto žánru tak dobře vystihuje atmosféru Mighty Sounds. Jejich tvorba jde totiž napříč žánry. Dropkick Murphys se stali ikonou uznávanou téměř všemi subkulturami a tvoří mezi nimi jakousi imaginární křižovatku, která je všechny propojuje. Doufáme, že jsme vám udělali minimálně tak velkou radost, jakou jsme si udělali my sami.

 

aktualizováno 22.1.2014