Mighty Sounds přináší opět hudebně-divadelní scénu se svérázným programem. Stan Radio 1 bude letos poprvé doplněn přímo o bar uvnitř, takže i program půjde ruku v ruce (a v Ruciu) s výběrem top vystoupení příhodných do divadelního baru.

Radio 1 Bar otevírá v pátek intimní poradnou osvědčeného Dr. Zádrhela v podání spisovatele a herce Marka Tomana. O zábavu na páteční podvečer se postarají stand-upová esa z Underground Comedy v čele s Nikolou Džokičem a Tomášem Plhoněm. Na sobotu i na neděli jsou ready cestopisné přednášky, pít pivo se stylově hodí jak při povídání herce Vojty „Bráníka“ Dvořáka o svatební cestě Zažij.to, tak při nedělním cestopisném stand-upu Beer with Travel. Dvakrát je na programu i slam poetry s excelentními finalisty MČR ve slamu, pohotovou freestyle show dají i MCs Metoděj Constantin se Šlapetem navíc podpořenou DJem.

Underground Comedy

Zatímco dospělí můžou přes den vysedávat na baru, nejen pro všechny děti odrostlých Mighty People, ze kterých se za 16 ročníků festivalu stali rodiče, jsme připravili klasickou loutkovou pohádku v podání táborského Divadla Dokola. Poněkud pokleslejší pohádku přiveze Antidivadlo Marza – opráší svou dealerskou variaci na KRAKonoše. Nedělní divadelní program vyvrcholí k večeru totální imrpovizací a protože nechceme troškařit, představení vystřihne České národní improvizační divadlo.

České národní improvizační divadlo

Průvodcem celého line-upu bude jako vždy Jirka Hvězdoň, který se ukáže nejen v roli nezničitelného moderátora, ale i jako zpěvák kapely Jasnej Pomeranč.

Divadelní vlivy se promítají i do většiny hudebního programu! Večerní produkci zajistí kapely současných i bývalých herců, počínaje duem Vasilův Rubáš, přes swingující Sisus Ralsis a konče Vojtou Závezkým jako Vojtaanem a divadelním pussy-punkovým sborem Vagyny Dy Praga. Rock´n´rollovou parádu vystřihnou Munroe herce a literáta Jana Kunzeho. Africké rytmy v rockovém aranžmá se rozezní díky Novým Kumpánům, kapele spřízněné s divadlem Napříč.cz, které se též předvede – venku před stanem.

Pozdně večerní program stylově ovládne rap s pečlivým výběrem vskutku originálních interpretů. Svou excentrickou show rozjedou v pátek o půlnoci absolventi DAMU vystupující jako Mutanti hledaj východisko. Mladou generaci rapperů zastoupí další herec – Daniel Joch – vystupující jako Forgen, který po svém vlastním setu zamíří z R1 do Jamesonu na Redzeda jako jeho DJ. V sobotu se představí Adam Ernest, aktuálně excelující jako Paulíček ve filmu Party Harder Summer Massacre, se svým projektem SEBE, který označuje jako Kára Patrasová – rap. Fanoušci Dády si ale přijdou na svý už během vystoupení Maniaka, pokud tedy dá svůj oblíbený drip. Brněnskou rapovou scénu bude kromě něj reprezentovat ve stejný den i Michajlov. Oba rappeři se v nedávném rozhovoru shodli na úplný nesmyslnosti bratrovražedný války, neboť Maniak je původem Rus a Michajlov zase z Ukrajiny. Nedělní rapovou část line-upu a celkově i celý festival, završí v Radio 1 Baru početná crew Studia Session, kteří dorazí v plné sestavě.

Radio 1 Bar láká i na noční mejdany, kdy se ve zbytku areálu bude chystat vždy už den následující. O páteční afterparty se postarají rezidentní DJs Óčka Black, prvního hudebního kanálu v Evropě zaměřenýho na hip hop a black music, hrát ale budou i mrtě tanečních party pecek. Sobotní aftrošku do pěti do rána si zas vezme pevně do svých otěží ostřílený DJ Vegy.

DJ Vegy