Hudba je samozřejmě tím hlavním, co láká fanoušky festivalu, přesto v žádném případě není tím jediným, co na festivalu najdete. Kromě přátelské atmosféry, na kterou se vzpomíná ještě pár týdnů, měsíců a nezřídka i let po skončení akce, je to také mimohudební program. Kvůli němu si sice asi těžko někdo koupí lístek, nicméně v záplavě čtyř scén s živou hudbou a několika dalších s hudbou reprodukovanou si ucho posluchačovo rádo odpočine při sledování toho, co festival nabízí mimo sféru hudby.

Letos pro vás máme v doprovodném programu dvě novinky, které se objeví v programu divadelního stanu Radia 1 a věříme, že vás potěší. V pátek odpoledne v 16:50 proběhne panelová diskuse „Otázka punku“, kterou bude moderovat Honza Vedral, šéfredaktor Headlineru. V sobotu pak na tomtéž místě očekávejte v 17:20 skvělou a unikátní pin-up show The Pin-up’s Fairy Tale. Naše krásné pin-upky se na vás jiš těší, tak je  přijďte podpořit.

Jednou z nejpopulárnějších mimohudebních sportovních aktivit bezpochyby zůstává skimboardová dráha. Desetimetrová skluzavka přijde vhod, zvláště pak tehdy, když rtuť v teploměru dosahuje tropických hodnot. Longdrink do ruky, prkno pod nohy, voda a kopa legrace při exhibici vašeho sixpacku i poskakující penumatiky.

Z „boardové“ zábavy můžete vyzkoušet i kiteboard kdesi na travnaté ploše letiště, případně se kouknout na exhibici v mini rampě. Ti, kterým fošna říká pane, si můžou dotáhnout svoji vlastní a balit na to holky, případně kluky. Tak nebo tak se předpokladá, že na tom opravdu něco umíte a že nebudete totálně na sračky. Na rampu lezete na vlastní riziko, tak nám hlavně po skončení festivalu neplakejte na rameni, budeme vás ignorovat. Nově pak vaše oči potěší polety riderů v sobotu odpoledne a večer, kdy proběhne super exhibice BMX.

Z tradičních sportů je možné vytvořit si svůj team ve fotbalu nebo nohejbalu, případně se připojit již k nějakému  existujícímu teamu. U toho je vždy legrace a dokonce u této aktivity můžete mít i určitou hladinu alkoholu, která ji dělá mnohem snesitelnější, v jistém ohledu i dokonce zábavnou. V neděli se pak vítěz utká s teamem Mighty Sounds, vítězem turnaje Fest Cup 2017, ve kterém soupeřily týmy festivalů Brutal Assault, Rock For People, Obscene Extreme a Mighty Sounds.

Pokud vyjde počasí, jakože určite vyjde, pak není nic lepšího než si na písku zahrát plážový volejbal. Tato nová atrakce vyroste na bývalém plácku pro parašutistické seskoky.

Fanoušci urban culture a streetartu si mohou dřepnout do trávy a čumět na pořádnou graffiti exhibici. Vždycky je tam pár plechovek pro ty odvážnější z vás, takže se nebojte něco vtipného nastříkat, třeba Punk’s not DAD nebo něco tak rebelského, že vám ostatní zatleskají.

Když se pak smrákne, zábava pokračuje v podobě vypečené fireshow. Tady bychom vás poprosili neplést se moc do cesty roztočeným řetězům, pokud si nepřejete mít v ksichtě zbrusu nový branding jak z Hellu.

Na své si přijdou i fanoušci netradičních skandinávských her kubb, mölkky či zcela tradičního ping pongu, mikáda, pétanque, spin ladderu, badmintonu a nově brazilské hry jogo de malha.

Příležitost bude si i zažonglovat nebo přelítnout areál v obří kouli při bumperballu. Toto je zároveň jediná zpoplatněná hra z mimohudebního programu.

Pokud si myslíte, že vegani jsou podvyživení ezoterici, nebylo by od věci navštívit jejich exhibice v zápasu a nechat si „vymlátit” tyto stereotypy z palice. Odvážnější z vás se mohou nechat dobrovolně ztrapnit před ostatními samotnými Vegan Fighters.

Na závěr tu máme chillzone, tam nemusíte dělat vůbec nic, nic nesledovat, nic neposlouchat, jen si tak lehnout, dát si kafe, čaj nebo vodní dýmku a pěkně si schrupnout. Věříme, že si každý z vás najde to, co ho zajímá a baví! Užijte si Fun Zone na Mighty Sounds vol. 13!