Donots (DE)

Donots po letech v Táboře, no konečně! Tuhle kapelu máme zatraceně rádi, takže je to pro nás stejně tak dobrá zpráva jako pro vás. The Donots nejsou žádný másla, pódia znají jak své boty, a aby taky ne, skotačí na nich už od roku 1993. Před lety začínali jako punková kapela, dneska už hrajou spíš vycizelovaný a pompézní rock, ale s takovým řízem, že vám nebude vůbec nic z jejich původního směřování scházet!

The Hotknives (UK)

Britská druhá vlna přinesla hromadu skvělých kapel a The Hotknives jsou jednou z nich. Tolika hitovkami, které i přes občasnou přeslazenost chytnou za srdce, se může chlubit opravdu jen málokterá kapela, a to i z mainstreamových vod. Zkrátka když spojíte two tone s osmdesátkovým feelingem, vybaví se vám jediná kapela, a to je právě ta, o které teď čtete, a která vystoupí v roce 2019 na Mighty Sounds v Táboře. Vychutnejte si je!

Greenland Whalefishers (NOR)

Možná vám spojení Norsko a folk punk přijde jako oxymoron, ale Norsko a celtic punk? Přestože by tento styl měl být v severských zemích jako doma, na úrodnou půdu spíš padl ve Spojeném království a v USA. Greenland Whalefishers ovšem začali hrát už před pětadvaceti lety pod vlivem tradičního folku a britského punku a nutno dodat, že to, co vzniklo, se hodně povedlo! Společně s Blood Or Whiskey a The Real McKenzies se považují za jedny z objevitelů celtic punkového movementu, dá se ale namítnout, že The Pouges drnkali ještě deset let před nimi. To nemění nic na tom, že právě tahle legenda přiletí exkluzivně na Mighty Sounds, aby vám zahrála k tanci a… k tanci.

Mr. Cocoman & Solid Vibes (CZ)

Cocoman je na hudební scéně aktivní přes deset let. Za tu dobu se stihl inkarnovat do spousty různých rolí. Byl dreadatým reggae zpěvákem jamajského střihu, zamyšleným folkařem s kytarou na svých akustických shows, divoce tančícím DJem a tvůrcem v EDM projektu Sirene Factory, šíleným chemikem z formace Nevereš, nebo třeba šedou eminencí Coco Jammin – produkce, která stojí za plným pytlem zásadních tuzemských reggae nahrávek posledních let. Se svým projektem Mr. Cocomant & Solid vibes je už klasikou české reggae scény a nebude na 15. ročníku chybět.