Pamatujete na Rockyho v podání souboru Buchty a loutky ze Švanďáku? Letos přivezou improvizačně-interaktivní Automat na filmy. Neexistuje snímek, který by neměli v archivu! Filmové téma zpracuje i Mighty Fashion Show – těšte se na módní přehlídku z Hollywoodu v 50. letech. Parodii na televizní balast, hru Vařparáda uváděnou v Ypsilonce, přiveze divadlo Ztracená existence. To se už na Mighty úspěšně představilo několika hrami včetně Dentální rapsódie. Stand-upy Nikoly Džokiče, Tomáše Plhoně a dalších připraví opět spolek Underground Comedy.

Velká jména se vrací i do hudební části programu, která sácí na humor. Po čtyřech letech dorazí na Mighty multimilionář a trendsetter Kapitán Demo, po více jak deseti letech oblíbený Xavier Baumaxa. Nebudou chybět ani stálice jako Vasilův Rubáš nebo sbor Vagyny Dy Praga. Premiéru si naopak odbude svérázný písničkář a komik Vojtaano, který představí nejen svůj Gangstafolk, ale i další hity, a také vtipný rapper MC Gey. Poprvé se ukážou i nováčci Sisus Ralsis a také Jasnej pomeranč v čele s muzikantem a moderátorem stage Jirkou Hvězdoněm.  V noci si na své přijdou také fanoušci reggae, vystoupí například charismatická zpěvačka BechyColectivMessenJah nebo Urban Robot.

Poprvé na festivalu vystoupí mezinárodní duo Circo Frico – italský žonglér a sexy akrobatka zkombinují párovou akrobacii s kulinářským zážitkem. Improvizační klauniádu na vysokých chůdách předvedou na Mighty Hombres. S novou performancí „Konspirační Praktiky Západu“ vystoupí tradičně venku před šapitó biodivadlo Napříč.cz. Na aktuální téma konspirací dojde i během autorského čtení známého politologa Miloše Gregora s jeho bestsellerem Nejlepší kniha o fake news. Literární okénko bude na programu každý den: čtení z nikdy nevydaných knih se zakladatelem Misionářů Martinem W. Kimlem a vystoupí i spisovatel Marek Toman jako Dr. Zádrhel se svou poradnu „Sex bez orgasmu – náš cíl“.

Site-specific improvizaci si po loňské zkušenosti zopakuje damácký soubor 20 000 židů pod mořem. Hudební kabaret s názvem „To je láska“ předvede dvojice s přiléhavým názvem Kabarduet. Ani letos nebudou chybět šílené skeče souboru Arte della Tlampač a výpravná komedie v podání antidivadla Marza, tentokrát půjde o premiéru Dobrodružství kapitána Slipyho. Pro nejmenší festivalové návštěvníky je připravena pohádka s kramářskými písněmi Pasáček vepřů.