Už je tradicí, že na Mighty Sounds se drtivá většina toho nejoriginálnějšího nalézá v divadelním stanu. Jako každý rok i na osmém ročníku v něm naleznete bohatou směs hudby, divadla, performace i tance. Zkrátka, divadelní stan je místo divů, kde se může stát takřka cokoliv! Na začátek poodhalíme první projekty, které v našem šapitó letos najdete.

Dub.o.net

Jamajsko – český reggae dubový projekt Dub.o.net kříží prvky elektroniky s vlivy world music. Za mikrofonem stojí charismatický rodák z jamajského Kingstonu Vincent Richards. Za své album Fly Away z roku 2009 byl dub.o.net nominován na žánrovou hudební cenu Anděl za desku roku v kategorii ska a reggae. Od té doby byla kapela hostem festivalů Colours of Ostrava, Bezručova Opava, Sázava Fest, United Islands, Febio Fest, Rock Beach, Freeze Fest, Music Art, Colour Meeting, Real Beat…

Petr Šturma: Naše hudba je směs všeho, co se nám líbí. Hodně reggae, etnické hudby Afriky, Asie i Balkánu, rovněž hodně elektroniky a trocha hip hopu. Celkově se snažíme, aby byla barevná a taneční.“

Depresivní děti (pátek večer)

Depresivní děti touží po penězích je umělecký gang, který začal divadelními představeními v nedivadelních prostorách (např.vytopené Hudební divadlo v Karlíně, Památník na Vítkově), postupně svou činnost rozšířil i na klasické drama (představení Kulturštrůdl) a performance (Muzeum všednosti: Víra).  Je to uskupení performerů, kteří usilují o vaše peníze, ale protože je většina depresivních, také o vaši lásku.

Představení Reliquiarum Show bylo inspirován gotickou kaplí sv. Kříže na Karlštejně a obchodním domem Palladium v centru Prahy. Jeho putovní verze Reliquiarum Show představí highlighty – vzácné relikvie novodobých svatých (např. sv. Václava Havla, sv. Milana Kunderu nebo sv. psa-kosmonauta Lajku), které uhranuly již obecenstvo v Praze, Plzni, Hradci Králové a dokonce i v kosmpolitním Brně! Na festivalu Next Wave/Nová vlna obdrželo představení poctu festivalu Projekt roku.”

Just! Impro (sobota večer)

Improvizační skupina Just! Impro vznikla po několikaletém společném improvizování, kdy si její členové řekli, že se jim společně dobře improvizuje a že tedy vytvoří improvizační skupinu, která bude zaměřena především na improshow. A tak vznikla Improvizační skupina Just! Impro.

Původně všichni začínali s tzv. Theatre Sports, čili divadelními sporty. Šlo o zápasy v improvizaci, kdy proti sobě stály dva týmy a diváci po každé improvizaci určovali, který tým byl pro improvizace přínosnější. Tento směr vznikl v Kanadě a postupně se šířil dál. Dnes  je již rozšířen po mnoha zemích. Je to svižná a rychlá zábava, vyžadující pohotové reakce improvizátorů, jejich spolupráci, a bavící se publikum.

Video Just! Impro najdete zde.

Vagyny Dy Praga (sobota večer)

Punk! Rock’n’roll! Hip hop! Metal! Country! Funky! Agro-rock! Žádné žánrové omezení! Maximální pódiová šou! A pořádný chlapský pití: Vaječňák s griotkou! To je originální mužský sbor, co ti urve koule.

Jedno video najdeš tady a jedno tady.

Misionáři (sobota odpoledne)

Misionáři se v divadelním stanu Mighty Sounds stali doslova inventářem. Zatím nechyběli ani jeden rok. Už teď je ale jisté, že pod tímto názvem budou chybět příští rok, protože na letošním ročníku odzpívají svou labutí píseň a potom definitivně končí. Fanoušci ale truchlit nemusí, protože proběhne reinkarnace a soubor se vrátí, jenom v trochu jiném složení a pod jiným názvem. Pokud se s Misionáři chcete rozloučit, pobavte se u premiéry, o níž není známo nic jiného, než to, že se jmenuje Rulík, Dudlík a Čudlík. Enjoy!

Monoskop (sobota večer)

Skupina tvořená pěti hudebníky a zpěvačkou vychází ve své tvorbě z trip-hopu, ale rozvíjí ho po svém do atmosférických a harmonicky výrazných písní. Charakteristický výraz dodává kapele i její složení, kdy jako hlavní melodické nástroje figurují housle a trumpeta. Skupina Monoskop v současném složení funguje od roku 2009. V roce 2011 vydala svou první oficiální nahrávku v podobě eponymního EP.

Koukněte na videoklip Fazolet.

Jelení loje – Lipstick Deer Cabaret (neděle večer)

Okouzlující ženské pěvecké tělísko s doprovodem. Pět laní a jeden jelen v písních plachých i divokých – azz & swing & fun. Jelení loje jsou bezprostředně účinkující kapela, která se díky jedinečné kombinaci energie, zpěvu a tance vstřebává mnohem rychleji než standardní kapely. Libými tóny jazzu léčí každou popraskanou duši a do žil vhání omračující legraci.

Jelení loje jsou na YouTube.

Bitumen Beat (Lo-fi progressive gipsy band) (pátek večer)

Kapela Bitumen Beat vznikla sice nedávno, avšak někteří její členové jsou na české scéně prověřenými a zkušenými harcovníky. Vždyť Bitumen Beat jsou přímým pokračovatelem uznávané královehradecké kapely Terne Čhave, která slavila úspěchy nejen v Čechách a na Moravě, ale i v zahraničí. Kmen Bitumenů, jehož členové tvoří Bitumen Beat, má totiž jednu prastarou tradici. Všichni jeho mladí muzikanti už od nepaměti přijímají společné jméno Terne Čhave (mladí kluci). Toto jméno je jim propůjčeno, dokud neprojdou zkušebním obdobím, během něhož se vydají do světa na zkušenou a zároveň si přivlastní zkušenosti otců a tradice svého kmene. I naši Terne Čhave projeli kus světa, vydali několik alb svých písní a když dospěli, jméno Terne Čhave předali zpět svému kmeni. Jejich hudba ale během let nasála špínu a pozlátko zaplivaných rockových klubů, zahulených hospod, vymazlených diskoték a velkých festivalů, což se analogicky projevilo zvukem zprzněným distoršnem, kompresory a přebuzenými lampovými zesilovači. V kapele se mezitím také usadili i příslušníci jiných kmenů. Výsledkem je extatická hudba, ve které se přes dokonalou, ale chladnou elektroniku derou na povrch krev, pot, slzy a smích a také horká láva starých tradic kmene Bitumen. Dvěma slovy, Bitumen Beat!

…a bizzar třešnička na tortě: nejlepší DJ na světě Jirka Brejník (neděle v noci)

Jirka Brejník, exkluzivní lahůdka na nedělní noční jízdu, celosvětový fenomén (obzvlášť na diskotékách ve středočeském kraji), který hraje ty největší hity 90. let – již od roku 1989! Je majitelem velice kvalitní aparatury, nosí kvalitní obleky a pije velice kvalitní šampaňské. Připij si s ním i v divadelním šapitó! Unikátní video-medailonek, kde se dozvíš všechno o Jirkovi, je zde.

Staň se fanouškem Jirky na facebooku!

Jirka v akci

Dub.o.net

Depresivní děti

aktualizováno 27.5.2012