Máme tu pro vás info o narozeninové divadelní náloži a myslíme, že to bude opět stát za to:

Letošním největším divadelním lákadlem je premiérová účast kultovního souboru Teatr Novogo Fronta, který přiveze sarkastickou tragikomedii Automatic. Skeče ve stylu stand-up comedy představí populární beatboxeři Nasty a En.Dru, originální pásmo scének přivezou i šílenci Arte della Tlampač. Improvizační show ve stylu partičky předvede Magion a improzápas zas skupina KIŠ z Improligy. Kosmické téma nás čeká u happeningu performerů Napříč.cz a také u souboru Marza a jejich dramatizace Stopařova průvodce po Galaxii.

Akustická hudební čísla s příchutí punku odehraje oblíbený hulvát Ondřej Novotný, na kterého naváže unplugged koncert punkového mužského sboru Vagyny Dy Praga. Ještě perverznější bude zvrhlá básnířka Inge z HorZdaleka nejvíc nekompromisní vystoupení čekejte ovšem od Kapitána Demo, který celý program divadelního stanu v neděli večer uzavře.

Úplně poprvé se na Mighty objeví i oceňovaná novocirkusová čtveřice Cink Cink Cirk, dále soubor Forbína Jistebnice s hororem Psí hřbitov a dvě originální hudební dvojice: jednak našlápnuté duo Vasilův Rubáš a také keyboardoví mistři Tuhej mráz, kteří přetextovali slavné disco hity textem o „noži nebo sekeře“ od jisté rockové kapely z Teplic.

Na podiu ale nebudou chybět ani osvědčení protagonisté – Marek Toman alias Dr. Zádrhel a jeho psychologická poradna na téma Milostné předehry, komedie Vše o ženách souboru RachtámiblatníkCelým programem bude provázet multitalentovaný milovník vína Rucio Jirka Hvězdoň Pohodářkterý zaručí jedinou festivalovou „nonstop moderaci“ a už v pátek odehraje svůj zhulenecký koncert.

Na punkových divadelních prknech festivalu Mighty Sounds se už vystřídala téměř celá domácí alternativní scéna (Vosto5, Buchty a loutky, Kabaret Cailgula, DNO) a také mnoho netradičních hudebníků (Záviš, Vagyny Dy Praga, Jelení loje, Václav Koubek).

Letos se divadelně-hudební stage opět nachází ve stanu Radia 1. Nenechte si ujít originální mezigalaktické umělecké zážitky!


Kapitán Demo

Nasty + EnDru

Teatr Novogo Fronta

Vagyny Dy Praga

Cink Cink Cirk

aktualizováno 27.6.2014