V letošním roce naleznete divadelní stage přímo ve stanu Greenpeace Radia 1. Co zůstává svébytné, je dramaturgie. Stále vsází na žánrovou pestrost, alternativní nádech a zároveň si zachovává uměleckou kvalitu a blízkost festivalovému publiku. Všechny tři divadelní headlinery navíc uvidíme letos na Mighty Sounds poprvé!

Už první den festivalu se můžete těšit na Buchty a loutky s jejich legendárním divadelním kusem Rocky IX. Netřeba představovat! Během večerní Improshow se v pátek sejdou mistři z různých improvizátorských skupin oblíbené Improligy.

Sobotu nejprve ovládne akustická kytara a poezie Ondřeje Novotného, divadelníka a punkáče z kapely Vyčůrat a spát. Večer pak bude patřit souboru Wariot Ideal a jeho předním protagonistům Vojtovi Švejdovi a Janu Kalivodovi, kteří vás společně pobaví svými nápady, hudbou a divadelní anarchií s názvem Metamorphósis Famfuláre.

Na nedělní odpoledne je nachystána visutá akrobacie Cirkusu TeTy a ukáže se také populární Fagi dua Jelínka a Daleckého z Divadla DNO. Na závěr dojde na divadelní syntézu, kdy ve spojení Vojta Švejda, Jan Kalivoda a Tomáš Procházka představí svou heavymetalovou komedii Wariot Ideal Heavy Metal Soap Opera.

Na podiu nebudou chybět osvědčení protagonisté Cílená nejistota, duo ToŤ, Arte della Tlampač, Ztracená existence, Rachtámiblatník, Marza nebo Podpultovka, kteří přivezou své nové vtipné skeče, připravené většinou speciálně pro Mighty. Netradiční zážitek slibuje debutující hudební projekt Role i interaktivní happening Brain-Body-Bastards biodivadla Napříč. O tematické čtení se postará Marek Toman, který představí svůj chystaný román, opět z festivalového prostředí Mighty Sounds.

Celým programem bude provázet renesanční umělec Jirka Hvězdoň Pohodář, který v neděli pokřtí své nové album kvalitním krabicovým vínem Rucio a s kytarou v ruce k tomu přehraje své největší hity.

Pokud se nemůžete dočkat července, připravili jsme pro vás warm-up divadelní stage 25. června v klubu Cross. V rámci projektu HuLiDi se těšte na velký hudební večírek (DJ Kaya, Chaotic), literární část obstará Marek Toman a divadelní kus přidají protřelí Misionáři, kteří se letos poprvé na Mighty nemohou objevit. Takže jediná možnost vidět jejich vystoupení  bude právě toto poslední červnové úterý v Crossu!

Svět podle Fagi

Rocky IX

O divadelním stanu…

Punková divadelní prkna jsou neodmyslitelnou součástí punkového festivalu Mighty Sounds už od prvopočátku fesťáku. Od roku 2005 se na nich vytřídali velikáni domácí alternativní scény (Kabaret Caligula, Vosto5, Depresivní děti) a také originální hudební tělesa a interpreti (Záviš, Vlastík Plamínek, Vagyny Dy Praga, Jelení loje). Součástí divadelního stanu bylo vždy i autorské čtení a performance.

aktualizováno 23.6.2013