Dezerter (PL) – punkrock

Dezerter je polská punkrocková kapela, která vznikla v roce 1981 pod provokativním názvem SS-20, jenž se během stanného práva musel změnit. V roce 1983 vydávají první single. První album vychází v USA pod názvem Underground Out of Poland a první domácí (cenzurované) dostává název Kolaboracja. V roce 1990 přichází první tour po západní Evropě a Japonsku. Dohromady 37 let na scéně, 13 alb – to jsou Dezerter a my jsme velice rádi, že tuto legendu můžeme letos přivítat na Mighty Sounds.

BOIDS (CAN) – punkrock

Po boku The Planet Smashers přijede na Čápák i tahle personálně propojená kanadská punkrocková chuťovka. Boids hrají od roku 2012 a jako u nejedné kanadské punkové party v jejich tvorbě můžete slyšet inspiraci legendou NoMeansNo, ale také například Minor Threat či Ramones.

HONEM (CZ) – punkrock

Brněnská melopunková parta, která do toho řeže od roku 2014. Pořádná energie, české texty a chorály, které si ještě dlouho budete zpívat. Na kontě mají zatím jedno dlouhohrající album a jedno EP. Klukům to hraje čím dál tím líp, určitě si je nenechte ujít!

Band-a-SKA (CZ) – ska

Band-a-SKA je partička lidí z okolí Týniště nad Orlicí, která vznikla v roce 2010. Jak z názvu vyplývá, Band-a-SKA staví svoji hudbu na offbeatových základech, tedy rytmech ska, na které roubují další spřízněné i méně spřízněné žánry. V jejich tvorbě lze slyšet i reggae, jazz, funky nebo třeba pop. Debut Zajíc v pytli vydali v roce 2013 a nedávno natočili ve studiu Biotech EP obsahující tři singly, které pojmenovali V našem lese děs a běs. Band-a-SKA je osvědčenou klubovou i festivalovou kapelou v ČR, ale několik koncertů si střihla i za hranicemi v Polsku nebo v Německu.