Derrick Morgan (JAM)

Ano ano, po dlouhých osmi letech se na Mighty Sounds vrací dnes již pětasedmdesátiletý matador jamajakého ska Derrick Morgan.

Za start Morganovy hudební kariéry lze označit rok 1956, kdy zvítězil v soutěži talentů Vere Johns Opportunity Hour. O tři roky později vydal debutový singl Lover Boy a již začátkem 60. let byl suverénním králem ska na Jamajce. V té době se mu dokonce podařilo sedmi singly obsadit sedmici čelních míst jamajské hitparády.

S trochou nadsázky lze říci, že právě Morgan objevil talent tehdy mladého Boba Marleyho, když jej v roce 1962 představil čínsko-jamajskému producentovi Lesslie Kongovi, čímž mu otevřel dveře k cestě do velkého hudebního světa. Ve své době také produkoval řadu pro pozdější vývoj jamajské hudby zásadních mladých talentů, počínaje právě Marleyem přes Jimmyho Cliffa až po Garneta Silka.

wiki  facebook  youtube  myspace   last.fm   soundcloud

No Sports (DE)

Německá pecka se cítí jako znovuzorezná a má k tomu nejlepší důvody. No Sports za svou dlouhou kariéru prodělali hromadu změn v sestavě, chvilku také vůbec nehráli a poté se k hraní vrátili, ale pod názvem NU Sports. Nyní jsou zpět se starým názvem a se songy, které si fanoušci dobře pamatují. Na pódiích stojí od roku 1985 s tím nejlepším žánrovým mixem, který vám s novou energií přijedou nabídnout i na jedenáctý ročník Mighty Sounds.

web   wiki  youtube  last.fm       

Choking Revenge (AUT)

Nahlas, rychle a punkově! Tak zní motto téhle street punkové pětice z Rakouska. Kluci se dali dohromady v roce 2008 a valí nabušenej melodickej punkrock. Ne nadarmo jsou přirovnáváni ke kapelám jako Bad Religion nebo Social Distrtion, za což částečně může i hlas frontmana Foenyho. Impulzivní kytarové riffy, energická basa, sociálně kritické texty, ale i texty o životě hudbeníků plné vtipu a sarkasmu – užijte si tuhle partu!

facebook   youtube   myspace   last.fm    twitter    

Fightball (DE)

Další kapelou, na kterou se na Mighty Sounds můžete těšit, je berlínský punkový pětilístek Fightball. Dali se dohromady v roce 2007 a debutovali eponymní deskou o rok později. Fighball jsou kapela, u které jen horko těžko můžete s jistotou určit hudební žánr, neboť jejich hudba je propletená celou řadu hudebních vlivů, takže bude nejlepší, když si kapelu poslechnete a uděláte si obrázek sami.

facebook   youtube   myspace   last.fm     

The Tips (DE)

The Tips jsou důkazem toho, že reggae kapely řízlý punkem nemusí pocházet nutně z Kalifornie. Kdo ví, kde k tomu přišli, ale v jejich hudbě je slyšet odkaz slunce, moře, BBQ i surfování. Tohle tříčlenné německé kombo prostě poctivě míchá druhou dobu a tu a tam si odskočí do rozzlobených vod punku. Nemálo tak leckomu připomenou legendární Sublime. Zkrátka a dobře Mighty kapela jako vyšitá!

web   facebook   youtube   myspace   last.fm     

Konflikt

Slovenskou legendu Konflikt není potřeba moc představovat. Dohromady se dali již před pětadvaceti lety. Své úctyhodné narozeniny mimo jiné oslaví právě toto léto a jeden z narozeninových večírků bude i v Táboře – prý se máte na co těšit. Konflikt valí poctivý melodický punkrock, který ocení nejeden návštěvník Mighty Sounds.

web   facebook   youtube   myspace   last.fm  bandzone

Zoči Voči (SK)

Slovenská pop punková parta Zoči Voči se na Mighty Sounds už taktéž objevila. Dohromady se dali v roce 2003 a stejně jako Konflikt patří k tomu známějšímu z našeho sousedství. Oproti svým kolegům Zoči Voči hrají punkrock amerického typu s častými odbočkami k rocku a popu.

web   facebook   youtube   myspace   last.fm    twitter    bandzone

aktualizováno 17.5.2015