Existuje mnoho těch, kteří by festival zvládli bez českých kapel a zároveň i mnoho těch, kteří si naopak Mighty bez účasti tuzemských partiček vůbec nedovedou představit. My patříme ke skupině druhé. Zaprvé většina z nás v českých kapelách hraje a zadruhé si upřímně myslíme, že v té naší kotlince existuje zatraceně hodně dobrých kapel, které na Mighty rozhodně mají své místo.

Pojďme se tedy podívat na první várku českých kapel, které budete moci na desátém ročníku Mighty Sounds slyšet. Fanoušky keltského punku jistě potěší, že k jejich oblíbencům Dropkick Murphys a The Real Mckenzies přibude plzeňská parta Cheers. Ze ska se tradičně můžete těšit například na Fast Food Orchestra, kteří jako jediná kapela v historii festivalu vystoupila na všech ročnících, Discoballs, kteří právě dokončují novou desku, anebo třeba na skvělé Ska’n’Daal Music Ensemble. Z punk rocku se po roční pauze opět přihlásí klasika Punk Floid a melodická punk parta Just For Being. Z tvrdších žánrů to v první várce české hudby bude skvělá hardcore/pop punková kapela Skywalker. Chybět nebudou ani rock stars Prague Conspiracy, indie party Niceland a Nano, street punk/Oi! Saints and Sinners a brněnská úderka Boy.

 • Fast Food Orchestra & Dr. Kary

Po desáté v řadě někdy se můžete těšit na tradiční popůlnoční set ryze komerčního popu. Ten proběhne i za účasti hosta Dr. Karyho. Kluci se dali dohromady v roce 1996, natočili šest desek a v kuloárech se šušká, že střádají materiál na zbrusu nový kousek.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm     bandzone

 • Prague Conspiracy

Ska? Punk? Rock’n’roll? Pěkný hovno! Rock jako kráva, big beat ze kterýho se postaví chlupy na koulích i slečnám, stadionový refrény a k tomu Aneta, který to sežerete i s navijákem. Nebýt toho, že tahle kapela za deset let existence několikrát zmutovala, dalo by se říci, že stejně jako jejich komerční kolegové Fast Food Orchestra vystoupí na Mighty Sounds taktéž po desáté.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm     bandzone 

 • Punk Floid

Loni kluci nemohli, makali jako otroci na plantážích místo toho, aby bavili své fanoušky výjezdy po české kotlině. Takhle nám alespoň nemůže vyčítat, že kapely vůbec neobměnujeme. Tihle punkáči ze Zábřehu na Moravě se dali dohromady někdy v roce 1999 a pohybují se někde mezi starou UK školou i tou novější americkou. Na desátý ročník chybět nebudou!

web     myspace     facebook     youtube     last.fm     bandzone

 • Discoballs

Téhle kapele koule rozhodně nechybí – a má je i jejich zpěvačka, i když určitě ne ty, na které možná zrovna pomýšlíte. Koncertů Discoballs na Mighty už bylo také požehnaně, takže místo nějakých biograficko-wikipedických povídaček si řekněme jen to, že právě dotáčí novou desku, kterou pokřtí 13. března ve Futuru. Písničky z očekávané nové desky jistě na Mighty Sounds také zazní.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm     bandzone

 • Niceland

Ani nadupaný indie set partičky pražských rockerů Niceland nebude tento rok chybět. Pořádně zadumané a melancholické fláky dobře osvěží vzduch jinak protkaný zvuky trumpet, ocelového zvuku hardcoru a dunivých bicích punk rocku.

web     myspace     facebook     youtube     last.fm     bandzone

 • Cheers!

Plzeňská parta se zálibou (nejen) v irských popěvcích, která vzorně sekunduje starším a slavnějším kolegům a která to navíc v půlce ledna parádně rozjela před Dreadnoughts v pražském Rock Café, si zaslouží příležitosti potvrdit svoje kvality i na jubilejním desátém ročníku. Dohromady se dali v roce 2011 a jejich hvězda stále stoupá. Veselé i ponuré kousky z pera Cheers! si určitě zamilujete – tedy pokud tomu už tak není.

facebook     youtube     last.fm     bandzone

 • Skywalker

Silně melodický hardcore punk z pražského podhoubí solidně zastoupí českou scénu vedle stylově příbuzných partiček z celého světa, kterých v tuhle chvíli sice ještě není mnoho zveřejněných, ale slibujeme, že se tak brzy stane. Zatím si naposlouchejte Skywalker, kteří ve svém žánru patří určitě k těm, kteří za to stojí!

facebook     youtube     last.fm     bandzone

 • Boy

Brněnská punk rocková parta Boy taktéž nebude na desátém ročníku chybět. Kluci si vyčapali zvuk i image, parádně nashakovali první i druhou anglickou vlnu se syrovým zvukem a rockovou těžkotonážností příbuznou kapelám Motörhead nebo Turbonegro. Let’s rock, motherfuckers!

web       facebook     youtube     last.fm     bandzone

 • Just For Being

Mladí a neklidní melodičtí punks, jejichž kořeny protínají střední a jižní čechy a kteří v žánru, který reprezentují, určitě ostudu nedělají – vlastně jsou jednou z největších nadějí „mladé krve“. Dohromady se dali v roce 2009 a na Mighty Sounds padnou jako prdel na hrnec. Pro všechny, kterým sedí silně melodický punkrock s extrémně zpěvnými refrény.

facebook     youtube     bandzone 

 • Nano

Nano se za pár let existence na Mighty doslova zabydleli a byť žánrově plují v trochu jiných hudebních vodách, své fanoušky si našli i u nás. Dohromady se dali na přelomu let 2010 a 2011, o rok později vydali desku „2 AM Bedroom Songs“ a momentálně pilně jako včeličky pracují na novém materiálu.

facebook     youtube     bandzone 

 • Saint and Sinners

Street punk, rock’n’roll, Oi!, zkrátka česká parta kráčející ve šlépějích kapel jako 4 Skins, The Oppressed či Roots and Boots. Pro všechny punks and skins a rude boys, kteří mají rádi přímočarý street punk!

facebook     youtube     bandzone

 • Ska’n’Daal Music Ensemble

Ska úderka z Hradce Králové, která rok co rok zraje jako víno. Kdo z příznivců druhé doby za poslední rok Ska’n’Daal neviděl, měl by si udělat čas a jejich vystoupení navštívit. Kluci a holky se totiž neuvěřitelně posunuli a posunují a my se na ně moc těšíme.

web     facebook     youtube     bandzone

aktualizováno 2.2.2014