Zpěvačka kapely STO ZVÍŘAT Jana Jelínková slaví letos kulaté narozeniny a protože více jak půl svého života strávila ve Zvířatech, nabízí se vydání jejího sólového alba jako poděkování za její trpělivost, charisma a výdrž. Album „Dáma s čápem“ poprvé uvidí světlo světa na letišti Čápův dvůr první den festivalu Mighty Sounds. Půl hodiny po vystoupení  Sto Zvířat (v 18:45) jsme se proto domluvili na speciální autogramiádě právě vydaného alba.

CD DÁMA S ČÁPEM obsahuje 15 zcela nových songů. Všechny texty napsal tradičně Tomáš Belko a jedná se možná o jeho zatím nejsilnější a zároveň nejkřehčí textařské počiny. Hudebně se podílejí kromě členů Sto zvířat Honzy Kaliny, Mikiho Nopa a Jana Berušky Šobra také Filip Nebřenský ( Hmm.., Pískomil, ex Kašpárek v rohlíku), Matěj Belko (Lenka Dusilová, Michal Ambrož, Klára Vytisková), Karel Šváb (Tichá dohoda) a Milan Cimfe (ex Pražský výběr, Krucipüsk) a žánrově je tudíž album velmi doširoka rozkročeno.

Myšlenka na Janino „šansonové“ album byla díky jejímu hlubokému hlasu a jejím hereckým schopnostem ve vzduchu již dlouho, teď je pro něj velmi příhodná i logická příležitost. Celé album se nese v lehce dekadentní atmosféře, se sarkastickým úšklebkem ve tváři a v duchu velmi osobních zpovědí již zcela dospělé dámy.

Album DÁMA S ČÁPEM vychází 14. července 2017 v den Janiných narozenin (a pádu Bastily), tradičně na nezávislém labelu 100PROmotion.

Sto zvířat jsou s festivalem Mighty Sounds celých 12 let a již jsou téměř neodmyslitelnou součástí našeho každoročního veselí. My tak Janě z celého srdce přejeme vše nejlepší a moc se těším na její sólovku.

Mighty Sounds Team